Ziņas

Izklaide

Valmieras muzejā notiks zinātniskie lasījumi “4.maijs. Dokuments. Vēsture. Dzīve”

29.aprīlī no plkst.10 līdz 13 Valmieras muzeja krājuma ēkā notiks zinātniskie lasījumi “4.maijs. Dokuments. Vēsture. Dzīve''.

Kā aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Justīne Deičmane, pasākums tiek organizēts, svinot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 25.gadadienu.

No plkst.10.35 līdz 11.35 ar stāstījumu “Latvijas valsts un tautas “Būt vai nebūt” izvēle. 4.maija deklarācijas un Augstākās padomes vēsturiskā misija” uzstāsies Augstākās padomes deputāti un Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri Ivars Briedis un Ziedonis Ziediņš.

Pēc tam, no plkst.11.35 līdz 11.45, atmiņu stāstus “Mēs bijām vienoti” klāstīs Latvijas Tautas frontes Valmieras nodaļas līdzdibinātājs Dzintars Rācenis.

Savukārt no plkst.11.45 līdz 12 ar lekciju “4.maija hronika. Fotogrāfijas un dokumenti – kā vēstures liecinājums” uzstāsies Valmieras muzeja Vēstures nodaļas vadītāja Ingrīda Zīriņa.

Noslēgumā, no plkst.12 līdz 13, par Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas sadarbību ar latviešu trimdas organizācijām un diplomātiskajām organizācijām Latvijas valstiskuma atjaunošanā (1990.gada maijs-1991.gada augusts) pastāstīs Tukuma muzeja pārstāve Silva Vītola.

LETA