Ziņas

Izklaide

Valmieras muzejā atklās divas izstādes

Šodien plkst.16 Valmieras Mākslas dienās Valmieras muzeja Izstāžu namā tiks atklāta Valda Krēsliņa gleznu un Āra Smildzera tēlniecības darbu izstāde “Amen”, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Justīne Deičmane.

Divi vienas paaudzes vienā gadā dzimuši mākslinieki – tēlnieks Smildzers un gleznotājs Krēsliņš. Divu atšķirīgu mākslinieku komunikācijas platforma, kur atklājas kopīgais un vienojošais, unikālais un savdabīgais divu nobriedušu vīru radošajā manifestā. Mākslas darbi no autoru kolekcijām izstādei izvēlēti laika posmā no 1995. līdz 2016.gadam, lai skatītājs izbaudītu unikālu noskaņu un sajūtu gammu, kā arī samērotu savas izjūtas ar redzēto.

Krēsliņš darbos atklāj klasiskās glezniecības pamatprincipu un mūsdienīgu glezniecības paņēmienu mijiedarbes iespējas lielformāta figurālo kompozīciju radīšanā.

Savukārt Smildzers uzskata sevi par klasiskās tēlniecības sekotāju. Viņa skulpturālās kompozīcijas lielākoties ir abstraktas. Tēlnieks strādā dažādos materiālos, tostarp ar alumīniju, bronzu, akrilu, koku un akmeni. Plaši izmanto tēlniecībā krāsu un faktūru. Plastika ir mākslinieka darbu pamatvērtība.

Pēc tam, no plkst.16.30, Valmieras muzeja Izstāžu nama 2.stāva zālē būs skatāmas Tukuma mākslinieces Dzidras Baumas gleznu izstāde “Gars ar garu vienojas”.

Bauma ir akvareliste. Glezno figurālas kompozīcijas, portretus, ainavas, ziedus, klusās dabas. Viņa ir viena no ražīgākajām pēckara akvarelistu pirmās paaudzes māksliniecēm – darbu skaits vērtējams tūkstošos. Lielu popularitāti iemantojusi tieši ar ziedu gleznojumiem.

“Jūtīga, emocionāla māksliniece, kura savos darbos nereti fiksē arī dramatiskus pārdzīvojumus, atklājot tos ar noskaņu gleznojumiem. Stingri ievēro akvareļtehnikas specifiku, brīvu pludinājumu apvieno ar kompozīcijas un zīmējuma stingrību,” enciklopēdijā “Māksla un arhitektūra biogrāfijās” Baumu raksturo mākslas zinātniece Ingrīda Burāne.

Abas izstādes būs aplūkojamas līdz 30.aprīlim.