Ziņas

Izklaide

Valmieras muzejā apskatāma izstāde “Tomātu parāde”

No šodienas līdz 4.septembrim Valmieras muzeja Pilskalna nama veļas žāvētavā interesenti aicināti apmeklēt izstādi “Tomātu parāde”, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare.

Izstāde sniedz iespēju Valmierā bez maksas aplūkot un iepazīt vairāk nekā 100 tomātu šķirņu, no kurām lielākā daļa un arī vizuāli iespaidīgākā ir selekcionāra Artūra Sildes dārzkopības entuziastu kluba “Tomāts” Valmieras nodaļas vadītājas Natālijas Zeltiņas kolekcijā. Neatpaliek arī Jānis Andersons no Siguldas novada un Inese Zemeša no Kocēniem.

Tomātu izstāde Valmieras muzejā būs aplūkojama pirmo reizi, bet plānots to ieviest par krāšņu tradīciju.

“Visiem iesaku ēst daudz tomātu un saņemt no tiem, līdzīgi kā no šokolādes, laimes hormonus un vairot enerģiju,” aicinājusi Valmieras muzeja krājuma speciāliste Vita Ziemane.

Izstāde tapusi sadarbībā ar selekcionāra Sildes dārzkopības entuziastu kluba “Tomāts” Valmieras nodaļas un Valmieras pensionāru biedrības dārzkopības pulciņa dalībniekiem.

Valmieras muzeja Pilskalna nama veļas žāvētavā “Tomātu parāde” būs skatāma šodien no plkst.12 līdz 17, rīt, 3.septembrī, no plkst.9 līdz 15 un 4.septembrī no plkst.10 līdz 15. Būs iespēja iegādāties arī sēklas.