Ziņas

Sabiedrība

Valmieras mērs: Nodokļu izmaiņas ir nepieciešamas

Nodokļu izmaiņas valstī ir nepieciešamas, aģentūrai LETA atzina Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks (“Valmierai un Vidzemei”), komentējot Finanšu ministrijas ierosinājumus nodokļu reformai.

Tomēr Baiks norādīja, ka pašlaik ir grūti komentēt visus Finanšu ministrijas (FM) piedāvātos grozījumus. “Kas saistīts ar darba spēka nodokļa samazināšanu, tas ir pozitīvi, uzņēmēji arī par to ir iestājušies, taču ir jāskatās kompleksi uz šo piedāvājumu,” teica Baiks.

Baiks atzīmēja, ka iedzīvotāju ienākumu nodoklis (IIN) ir viens no lielākajiem pašvaldību ieņēmumu avotiem, taču tas nav vienīgais.

Kā ziņots, FM nodokļu reformai piedāvā samazināt IIN līdz 20%, atcelt solidaritātes nodokli un saglabāt mikrouzņēmumu nodokli (MUN).

FM piedāvā reformēt darba spēka nodokļus, ieviešot IIN likmi 20% ieņēmumiem līdz 45 000 eiro gadā, bet ieņēmumiem virs 45 000 eiro gadā nosakot IIN likmi 23% apmērā. FM arī piedāvā celt minimālo algu līdz 430 eiro, kā arī atcelt solidaritātes nodokli. FM piedāvājums paredz noteikt diferencēto nepaliekamo minimumu no 0 līdz 300 eiro, proti, 0 neapliekamais minimums būtu pie atalgojuma 1350 eiro, bet 300 eiro – pie minimālās algas.

FM rosina arī noteikt sociālo nodokli atalgojumam līdz 52 400 eiro gadā parastajā režīmā, no 52 400 eiro līdz 85 400 eiro gadā netiek piešķirti īstermiņa pabalsti, bet virs 85 400 eiro gadā – nav jāmaksā. Tāpat rosināts noteikt 20% UIN sadalītajai peļņai.