Ziņas

Sabiedrība

Valmieras mērs kļūst par Cūkmena sabiedroto

Valmierā. Pilsētas mērs Jānis Baiks ar dabas draugu Cūkmenu.Foto: publicitātes

Cūkmens prot pārsteigt pat svarīgas amatpersonas – to viņš pierādīja, Valmieras pilsētas svētkos “Valmiera virmo!” pasniedzot Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājam Jānim Baikam koka manifestu. Pilsētas mērs, parakstot to visu valmieriešu vārdā, solīja turpināt Cūkmena iesākto darbu – mīlēt un cienīt koku kā Latvijas vērtīgāko dabas resursu un veicināt tā izmantošanu sadzīvē un būvniecībā, tā informē sabiedrisko attiecību konsultante Inese Blaune, bilstot, ka Valmierā norisinajās jau trešā Cūkmena kokmīļu darbnīca, kas ar spēlēm un izzinošām aktivitātēm priecēja un izglītoja mazus un lielus kokmīļus.

Populārais dabas draugs un aizstāvis ik dienas iedvesmo un piepulcina jaunus sabiedrotos, un kopš tikšanās ar Jāni Baiku un citiem valmieriešiem viņa komanda kļuvusi vēl lielāka. Pēc I.Blaunes sniegtās informācijas, tiekoties ar Cūkmenu, mērs apņēmās mācīt maziem un lieliem, ka koks ir visu materiālu karalis, aizstāvēt to tikpat enerģiski kā savu tuvāko un vienmēr atcerēties, ka Cūkmens palīdzēs ar padomu it visā, kas attiecas uz koku un mežiem.


“Valmiera ir zaļa pilsēta, un tās draudzīgumu dabai apliecina ne tikai zaļo teritoriju īpatsvars pilsētā, bet arī pašvaldības un iedzīvotāju zaļā rīcība. Mēs regulāri organizējam dažādas akcijas ar mērķi veicināt videi draudzīgu rīcību, tai skaitā arī samazināt kopējo radīto atkritumu apjomu. Pašvaldība bieži rīko konkursus un aktivitātes, kā laikā stādām jaunus kokus, mācām bērniem dažādiem priekšmetiem dāvāt otro elpu, nevis tos izmest, popularizējam aktīvu un veselīgu dzīvesveidu, iepazīstinām valmieriešus ar dažādiem, ne tik atpazīstamiem Valmieras dabas objektiem, kā arī marķējam Valmieras dižkokus, kas nu jau ir 30. Pilsētvide tiek padarīta arvien sakoptāka. Valmierieši ciena un rūpējas par dabu sev apkārt, jo tās ir mājas, kas jāsaudzē nākamajām paaudzēm,” stāsta Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Papildus īpašās dāvanas pasniegšanai Valmieras kokmīļi Cūkmena kokmīļu darbnīcā varēja iepazīt koku dažādās aktivitātēs, piemēram, veidojot koka rotaļlietas. Lieliem un maziem bija pieejamas spēles, animācijas īsfilma Koks – veselīgs materiāls, un ikviens varēja nofotografēties ar pašu pasākuma varoni un piedalīties zīmējumu konkursā Uzzīmē koka Cūkmenu. Viens no darbiem jau pavasarī pārtaps īstā koka skulptūrā, kas tiks izstādīta “Latvijas valsts mežu” dabas parkā Tērvetē.

Tūres ietvaros Latvijas populārākais dabas draugs viesosies vēl divās pilsētās – 20.augustā Liepājā un 26.augustā Rīgā, Lucavsalas atpūtas parkā, kur noslēgs savu lielo vasaras ceļojumu, kā arī apbalvos konkursa Uzzīmē koka Cūkmenu uzvarētāju.