Ziņas

Izklaide

Valmieras Kultūras centrs uzsāk jauno sezonu

Septembrī, aicinot pievienoties jaunus dalībniekus, radošo sezonu uzsāk Valmieras Kultūras centra mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi, informē Valmieras Kultūras centra sabiedrisko attiecību vadītāja Līga Tarbuna.

Jaunā sezona sākusies ar vairākām pārmaiņām mākslinieciskās pašdarbības kolektīviem. Paplašinot piedāvājumu jauniešu auditorijai, septembrī jau esošajiem Kultūras centra kolektīviem pievienosies Jauniešu vokālais ansamblis Lienes Zvirbules vadībā. Pirmais mēģinājums notiks 21. septembrī plkst. 18.00 Valmieras Kultūras centra kamerzālē. Jaunieši, kuri vēlas uz skatuves apliecināt savas vokālās dotības, aicināti iesaistīties vokālajā ansamblī, ko vadīs jauna un enerģiska vadītāja. Savukārt deju kolektīvam „Agrā rūsa” šī sezona sāksies ar izmaiņām kolektīva vadībā – vadības grožus uzņēmusies Baiba Ķirse, kura līdz šim bija viena no „Agrās rūsas” dejotājām. Valmieras Kultūras centra pašdarbības kolektīvu un dejotāju vārdā vēlos pateikties līdzšinējai vadītājai Dzintrai Leimanei par nesavtīgo un kvalitatīvo darbu, ko viņa ieguldījusi, lai „Agrā rūsa” būtu ar savu raksturu, savu stāstu un tradīcijām,” pastāstīja Valmieras Kultūras centra direktors Toms Upners. Ar jauno sezonu politiski represēto vīru koris „Baltie bērzi” sevi pieteiks kā Valmieras Kultūras centra senioru vīru koris „Baltie bērzi”.

Jaunajā sezonā nozīmīgas kopā būšanas jubilejas svinēs vairāki kolektīvi – savu 15. jubileju ar koncertu 29. oktobrī atzīmēs kamerkoris „Kaķi”, savukārt 3. decembrī notiks vidējas paaudzes deju kolektīva „Pastalnieki” 35 gadu jubilejas koncerts, bet pavasarī – 22. aprīlī – vīru koris „Imanta” atzīmēs kolektīva 65 gadu jubileju. Jūnijā tiks iedibināta arī kāda jauna tradīcija – Kultūras centra koru kopīgi veidots sezonas noslēguma koncerts Valmieras Pilsdrupu estrādē.

Valmieras Kultūras centra kolektīvi jau šajā sezonā gatavosies un piedalīsies vairākos Latvijas simtgadei veltītos pasākumos, kā arī apgūs XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku repertuāru. „Kolektīviem un to vadītājiem nākamās divas sezonas būs spraigas un atbildīgas. Svētku repertuāra skatēs jāsasniedz vismaz tikpat augsti rezultāti, kādi tie bijuši līdz šim, savukārt mūsu pienākums un rūpes saistītas ar atbalstu kolektīvu sekmīgai darbībai, nodrošinot mēģinājumu telpas, vadītāju profesionālo pilnveidi, transportu, tautisko tērpu iegādi, lai Valmieras kolektīvi 2018.gada Dziesmu un Deju svētku gājienā savu pilsētu pārstāvētu godam,” min Toms Upners.

„Šīs sezonas būtisks uzdevums ir turpināt iesākto Valmieras Kultūras centra ēkas pārbūves procesu. Šobrīd ir noslēdzies metu konkurss – no septiņiem metu piedāvājumiem izvēlēts uzvarētājs – personu apvienība Viktors Zarakovskis un SIA „A.R.T. projekts”. Tālāk notiks darbs pie būvprojekta izstrādes. Ceram, ka jau tuvāko gadu laikā Valmieras Kultūras centram, kas ir mājvieta gandrīz 600 pašdarbniekiem un ko ik gadu apmeklē tūkstošiem valmieriešu un pilsētas viesu, būs vizuālas un arhitektoniskas pārmaiņas!” saka Valmieras Kultūras centra direktors.

Jaunajā koncertsezonā Valmieras Kultūras centrā norisināsies sarīkojumi dažādām gaumēm un interesēm. „Koncertsezonu atklāsim 23. septembrī plkst.19.00, kad skanēs Daumanta Kalniņa džeza kvinteta koncerts. Oktobrī Valmieras Kultūras centrā ar koncertprogrammu viesosies Aija Andrejeva, grupa „Tumsa”, pianists un komponists Endijs Emlers no Francijas, Gruzijas dziesmu un deju ansamblis „Salkhino”. Ņemot vērā valmieriešu ierosinājumus un vēlēšanos apmeklēt balli ar iespēju pavadīt vakaru ne vien dejojot, bet atpūšoties pie klāta galda, 15. oktobrī notiks Rudens balle ar brāļiem Auzāniem, piedāvājot iespēju rezervēt vietu pie galdiņa. Rudenī gaidāms arī Ērika Ķiģeļa atceres koncerts, trio „Art-i-shock” koncerts, vairāku mākslinieciskās pašdarbības kolektīvu koncerti, izrādes bērniem un pieaugušajiem, kā arī Rīgas Cirka viesizrāde. Tāpat pie mums viesosies populārākie Latvijas skatuves mākslinieki, kuri apvienojušies muzikālā koncertprogrammā „Manas tautas likteņdziesmas”. Savukārt 18. novembra svētku koncertā ar muzikālu programmu klātesošos sveiks komponists Uldis Marhilēvičs un soliste Antra Stafecka, bet svētku ballē spēlēs grupa „Baltie lāči”. Arī šajā koncertsezonā notiks pasākumi bērniem un jauniešiem – teātra izrādes, koncerti un improvizācijas teātra vakari un meistarklases,” stāsta Toms Upners.

Lai ērti un savlaicīgi varētu uzzināt par Valmieras Kultūras centrā notiekošajiem un plānotajiem pasākumiem, kā arī citām aktualitātēm, šogad izveidota Valmieras Kultūras centra mājas lapa: www.vkc.lv.