Ziņas

Izklaide

Valmieras Kultūras centra jaunā sezona būs veltīta tā 50.jubilejai

Valmieras Kultūras centrs nākamā gada februārī atzīmēs 50 gadu jubileju, tālab jaunā sezona būs veltīta šim notikumam, aģentūru LETA informēja Valmieras Kultūras centra direktors Toms Upners.

Viņš norādīja, ka jaunajā koncertsezonā Valmieras Kultūras centrā norisināsies sarīkojumi dažādām gaumēm un interesēm.

Koncertsezona tiks atklāta 11.septembrī, kad ar solokoncertu Valmierā viesosies latviešu pianiste Aurēlija Šimkus. Septembra beigās notiks Normunda Rutuļa un Hansa Anteheda trio koncerts, savukārt oktobrī Valmierā ar koncertiem viesosies kontrtenors Sergejs Jēgers un Jolanta Strikaite, ģitāras virtuozs Kaspars Zemītis, grupa “Otra puse” un Antra Stafecka, kā arī “Latvian Blues Band”. Rudenī Valmierā viesosies arī vokālā grupa “Latvian Voices”, “Musiqq”, Aija Andrejeva, kā arī populārākie skatuves mākslinieki, kuri apvienojušies muzikālā koncertprogrammā “Es savai tēvzemei”. Arī šajā koncertsezonā regulāri notiks pasākumi bērniem un jauniešiem – teātra izrādes, koncerti un improvizācijas teātra vakari.

“Svētku sajūtu radīsim gan ar jubilejas pasākumu februārī, gan arī citām aktivitātēm, iespēju robežās uzlabojot tehnisko aprīkojumu. Esam sākuši mērķtiecīgu darbu pie piedāvājuma paplašināšanas bērnu un jauniešu auditorijai. Iepriekšējā sezonā sadarbībā ar izglītības iestādēm Valmieras Kultūras centrā tika demonstrētas vairākas Latvijā veidotas dokumentālās filmas, kā arī skolēniem bija iespēja satikt šo filmu veidotājus. Plānojam turpināt iesākto, kā arī organizēt jauna veida pasākumus – profesionālu improvizācijas teātra aktieru vadītas atvērtās meistarklases jauniešiem, kuri nodarbojas ar improvizācijas teātri,” sacīja Upners.

Tāpat paplašinātas iespējas jauniešiem iesaistīties mākslinieciskās pašdarbības kolektīvos – papildus jau esošajiem jauniešu koriem un tautas deju ansamblim “Gauja”, Valmieras kultūras centrā izveidota mūsdienu deju grupa horeogrāfes Lindas Mīļās vadībā, kā arī vokālā grupa Imanta Toča vadībā. Lai interesenti varētu ērti un savlaicīgi uzzināt par kultūras centra plānotajiem pasākumiem un citām aktualitātēm, norit darbs pie Valmieras Kultūras centra mājaslapas izstrādes.

Kopumā radošo sezonu sāk 20 Valmieras Kultūras centra mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi, aicinot savā pulkā jaunus dalībniekus. Kolektīvi plāno piedalīties deju un koru skatēs, koncertos, konkursos, izstādēs, pasākumā “Satiec savu meistaru” un organizēt sadraudzības koncertus.

Jaunajā sezonā nozīmīgas kopā būšanas jubilejas svinēs vairāki kolektīvi – jauniešu korim “Konsonanse” apritēs 20 gadu jubileja, Tautas tēlotājas mākslas studijai pavasarī būs 60 gadu jubileja, savukārt tautas lietišķās mākslas studijai “Valmiera” – 70. Kopā būšanas 15.gadadienu atzīmēs jauniešu koris “Skan”, kamerkoris “Kaķi” un sieviešu vokālais ansamblis “Trīnes”. Vīru korim “Imanta” jaunā sezona sāksies ar pārmaiņām kolektīva vadībā – vadības grožus uzņēmies diriģents Aivars Gailis, kuram šī ir atgriešanās pie sava kolektīva – viņš ir bijušais kora “Imanta” dalībnieks.