Ziņas

Sabiedrība

Valmieras ielās demonstrēs dizaineru radītus atstarojošos apģērbus

Šodien plkst.16 Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvalde kopā ar Valmieras jauniešiem pilsētas ielās demonstrēs apģērbu dizainera Kaspara Blūma-Blūmaņa, jeb Kašera un Janas Kokinas atstarojošos tērpus, aģentūru LETA informēja Valsts policijas pārstāve Vineta Zēģele.

Izmantojot pilsētvides elementus, tumsas un gaismas rotaļu Valmieras pilsētā, Cēsu un Rīgas ielu apkārtnē, radīs Valmieras 5.vidusskolas Policijas klases un Valmieras Viestura vidusskolas Teātra klases audzēkņi, kuri, tāpat kā citi jaunieši, nelabprāt velk lielveikalos nopērkamās parastās atstarojošās vestes.

Apģērbu kolekcijas vadmotīvs ir origami putns, kas simbolizē kustības brīvību. Dizaineri tērpus radījuši ar mērķi aicināt cilvēkus atstarojošas detaļas iekļaut savā ikdienas apģērbā, tādējādi domājot par savu drošību.

Atstarojošos tērpos ģērbtie jaunieši arī uzrunās iedzīvotājus un dāvinās atstarojošās vestes Valmieras autoostas tuvumā, jo bieži vien tieši šie cilvēki, izkāpjot autobusa pieturās, pēc tam mēro vēl tālu ceļu, lai nokļūtu mājās.

Atstarojošo tērpu demonstrēšanu Valmieras pilsētas iedzīvotājiem bildēs un video iemūžinās Valmieras novada fonda brīvprātīgā darba veicēja Emīlija no Vācijas, kuras aizraušanās ir fotografēšana un video. Pasākumu iemūžināt aicināti arī citi aktīvie Valmieras pilsētas fotogrāfi.

Neredzamie gājēji joprojām ir liela problēma uz Latvijas autoceļiem, lai gan pēdējos gados ir veiktas vairākas kampaņas, izglītojot sabiedrību par drošību uz ceļa, norāda likumsargi.

Kašera un Janas Kokinas atstarojošo apģērbu kolekcija tapusi par Latvijas Transportlīdzekļu apdrošināšanas biroja līdzekļiem sadarbībā ar Valsts policiju.