Ziņas

Sabiedrība

Valmieras grantētās ielas apstrādā ar putekļu absorbentu

Lai samazinātu sausā laika radīto putēšanu grantētajās ielās, Valmierā tiek veikta to apstrāde ar putekļu absorbentu, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa. Kā pirmās tiek apstrādātas ielas ar vislielāko satiksmes intensitāti, pēc tam pakāpeniski visas pārējās.

Izlietojot 30 tonnas kaisāmā materiāla, patlaban ir paveikta aptuveni puse no plānotā darbu apjoma. Ielu apstrādi veic SIA “Valmieras namsaimnieks”.

Kā putekļu absorbents tiek izmantots tehniskais kalcija hlorīds, kas pasargā grants ielu virskārtu no pārliekas izžūšanas un virsmas putēšanas, neietekmējot greiderēšanu. Tā iedarbības ilgums ir līdz trīs mēnešiem. Absorbents tiek iestrādāts mitrā grants ielas virskārtā.

Putekļu absorbenta efektivitāte ir atkarīga no laikapstākļiem, ielas apstrādes laika, ielas noēnojuma, kā arī no seguma sastāva. Grantēto ielu putēšanu vasarā ietekmē arī ātrums, ar kādu pa ielām pārvietojas automašīnas. Putēšana ir mazāk izteikta, transportlīdzekļu vadītājiem samazinot ātrumu.