Ziņas

Sabiedrība

Valmieras glābējsilītē atstāts puisītis

Šonedēļ, 6.jūlijā plkst.19.50, Vidzemes slimnīcas teritorijā esošajā glābējsilītē tika ielikts pirmais bērns – puisītis, aģentūru LETA informēja SIA “Vidzemes slimnīca” sabiedrisko attiecību speciāliste Benita Brila.

Mazuļa svars ir 3,5 kg, bet garums 56 cm. Pēc pirmreizējās apskates atzīts, ka bērns ir praktiski vesels. Kopā ar mazuli atstātas drēbītes, kā arī informācija, ka viņš dzimis 2.jūlijā. Par notikušo informētas visas atbildīgās institūcijas.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja “Glābējsilīte – vieta bērna dzīvībai” projekta vadītāja Laura Zvirbule, puisītim līdzi bija arī vairākas mantas, kā arī zīmīte, kurā lūgts par bērniņu rūpēties ar mīlestību.

Glābējsilīte Valmierā, Vidzemes slimnīcas teritorijā, tika atklāta pirms diviem gadiem, 2013.gada 14.jūnijā.

Glābējsilītes Latvijā darbojas kopš 2009.gada, un tās ir vietas, kur vecākiem ir iespējams anonīmi atstāt zīdaini. Kopumā Latvijā ir astoņas glābējsilītes, kurās līdz šim atstāts 31 bērns.

Zvirbule stāstīja, ka šogad glābējsilītēs ir atstāsti trīs mazuļi – divi Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas, viens – Valmieras glābējsilītē.

Kopumā Rīgas glābējsilītē atstāti 23 mazuļi, Liepājas – divi, Daugavpils – trīs, bet Rēzeknes, Madonas un Valmieras – katrā pa vienam bērnam.