Ziņas

Sabiedrība

Valmieras gidi mācībās papildinās zināšanas par apkārtējo novadu tūrisma piesaistes objektiem

Sestdien, 25.aprīlī, Valmieras pilsētas, Kocēnu un Burtnieku novada gidi mācībās papildinās zināšanas par Valmieras un apkārtējo novadu tūrisma piesaistes objektiem.

Kā aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības pārstāve Inita Kūlīte, apmācības notiks Valmieras Tūrisma informācijas centra rīkoto Valmieras gidu kursu laikā. Šoreiz jau sertificētie gidi detalizētāk izzinās Burtnieku muižas parka un Zilākalna noslēpumus, kā arī padziļināti iepazīsies ar Valmiera Sv.Sīmaņa baznīcas vēsturi un kultūrvēsturiski nozīmīgiem mākslas priekšmetiem.

Gidu kursu pirmajā daļā Burtnieku bibliotēkas vadītāja Gunta Daļecka Valmieras gidiem pastāstīs mazāk zināmus faktus un stāstus par Burtnieku muižas parku, savukārt lektore un senbaltu pētniece Regīna Valtenberga iepazīstinās ar vēl nedzirdētām leģendām un teikām par senlatviešu svētvietu Zilokalnu.

Savukārt kursu otrajā daļā, kas notiks Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcā, Vidzemes Augstskolas profesors Jānis Kalnačs sniegs detalizētu informāciju par minētās baznīcas vēsturi, arhitektūru un mākslas vērtībām.

Visas dienas garumā uzkrātās zināšanas gidiem lieti noderēs, lai papildinātu stāstījumu par Valmieras pilsētas, kā arī Kocēnu un Burtnieku novada tūrisma apskates objektiem, kā arī lai nodrošinātu aizraujošu un vispusīgu stāstījumu par Valmieru, tādējādi ceļotājus mudinot atgriezties vēlreiz. Dienas noslēgumā katrs pasākuma dalībnieks saņems sertifikātu par kursa noklausīšanos.

Šobrīd Valmieras gida sertifikāts ir izsniegts 14 personām. Katru gadu Valmieras Tūrisma informācijas centrs gidiem rīko kursus, iepazīstinot ar aktuālāko tūrisma piedāvājumu un sniedzot padziļinātu informāciju par dažādām tēmām, bet reizi divos gados tiek rīkota jaunu gidu apmācība. Nākamie gidu kursi tiks organizēti 2016.gada pavasara sākumā.

LETA