Ziņas

Sabiedrība

Valmieras dome piešķir jaunas telpas “Latvijas Sarkanajam Krustam”

Valmieras pilsētas pašvaldība nolēmusi no šī gada 1.jūnija daļu nekustamā īpašuma Stacijas ielā 26 telpu nodot bezatlīdzības lietošanā biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) Valmieras Sarkanā Krusta nodaļai, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas domes pārstāve Liene Zālīte. Lēmums pieņemts, pamatojoties uz biedrības LSK Vidzemes komitejas priekšsēdētājas Sandras Našenieces iesniegumu, kurā pausta vēlme paplašināt biedrības darbību un piedāvāto pakalpojumu klāstu.

“Biedrībai ir ne tikai jāturpina darboties saskaņā ar tās mērķi – palīdzēt un atbalstīt sociāli mazaizsargātas un trūcīgas personas – ar jau ierastiem pakalpojumiem, bet jāiet līdzi laikam un jāattīstās, piedāvājot jaunus. Piešķirtajās telpās Stacijas ielā 26 paredzēts realizēt Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām programmu un izveidot humānās palīdzības punktu apģērbu ziedošanai un izdalei. LSK plāno ieviest “Veselības istabu”, kur bez maksas varēs veikt veselības pārbaudes (nosvērties, mērīt asinsspiedienu un noteikt cukura līmeni asinīs), saņemt psiholoģisko atbalstu un iegūt informāciju par dažādiem veselības jautājumiem,” informē Našeniece.

Plānots arī tehnisko palīglīdzekļu nomas punkts, kur nepieciešamības gadījumā iedzīvotājiem būs iespējams īrēt, piemēram, kruķus, ratiņkrēslus vai pieaugušo staiguļus. Turklāt biedrība LSK plāno organizēt arī dažādus izglītojošus pasākumus, kas saistīti ar pirmās palīdzības sniegšanu nelaimes gadījumos, un attīstīt arī citu sociālo pakalpojumu sniegšanu sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību un citām Valmieras nevalstiskajām organizācijām,” norāda LSK Vidzemes komitejas priekšsēdētāja S.Našeniece.

Līdz šim biedrība LSK kopā ar vairākām citām sabiedriskā labuma statusa organizācijām – Valmieras novada fondu, nodibinājumu “Fonds “Iespēju tilts”” un biedrību “Valmieras rajona bērnu un jauniešu invalīdu biedrība “Saulīte”” – atradās Garā ielā 10, kur biedrības LSK lietošanā bija viena telpa. Turpmāk Stacijas ielā 26 biedrība LSK varēs izmantot piecas telpas ar kopējo platību 124,5 m2.

LSK uz jaunajām telpām Stacijas ielā 26 varētu pilnībā pārcelties šīs vasaras laikā, līdz tam biedrība turpinās darboties Garā ielā 10.