Ziņas

Sabiedrība

Valmieras dome atbalsta ieceri organizēt nometni bērniem ar speciālām vajadzībām

Šodien Valmieras pilsētas pašvaldības dome atbalstīja 1000 eiro piešķiršanu nodibinājuma “Latvijas Bērnu fonds” nometnei bērniem ar speciālām vajadzībām.

Kā aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā, vasaras nometne bērniem ar speciālām vajadzībām norisināsies Burtnieku novadā laikā no 31.jūlija līdz 9.augustam, piedāvājot bērniem pavadīt radošām, sportiskām un pašizglītojošām aktivitātēm piepildītu nedēļu.

Nometnē bērniem būs iespēja iesaistīties dažādās sportiskās aktivitātēs – ūdens nodarbībās ezerā un uz sauszemes – piedalīties reitterapijas nodarbībās Burtnieku zirgaudzētavā, gatavot muzikālus priekšnesumus, kā arī piedalīties radošās darbnīcās, gatavojot telpu dekorācijas, uzlīmes un daudz ko citu. Tāpat bērni varēs uzzināt daudz ko jaunu sarunā ar medmāsu “Tīram būt ir stilīgi”, kā arī gatavojot ēst, piedaloties “Prāta bankā” un citās aktivitātēs.

Bezmaksas vasaras nometnes bērniem ar īpašām vajadzībām ir viena no “Latvijas Bērnu fonda” nozīmīgākajām ikgadējām aktivitātēm, un tās Latvijā tiek organizētas jau kopš 1992.gada. Nometnēs ik gadu piedalās aptuveni 700 bērni no visas Latvijas. Nometnē Burtniekos plānots nodrošināt vietu 25 bērniem, tostarp 15 bērniem, kas deklarējuši dzīvesvietu Valmierā. Kā norāda “Latvijas Bērnu fonds”, gadu gaitā radusies pārliecība, ka šādas nometnes ir viens no efektīvākajiem bērnu rehabilitācijas un personības attīstības veidiem. Dalība nometnē bērniem ir bez maksas, un bieži tā ir arī vienīga iespēja, īpaši bērniem, kas nāk no nepilnām vai maznodrošinātām ģimenēm, būt ārpus mājas bez vecāku klātbūtnes, iepazīties ar citiem bērniem, gūt un attīstīt sociālās iemaņas.

Valmieras pilsētas pašvaldība nometnes rīkošanai nolēmusi piešķirt 500 eiro no pašvaldības 2015.gada rezerves budžeta un 500 eiro no pašvaldības izglītības iestāžu kopējo izdevumu budžeta.

LETA