Ziņas

Sabiedrība

Valmieras cietumā atklās izmeklēšanas izolatoru

Turpinot labiekārtot ieslodzīto sadzīves apstākļus šodien plkst.14 tiks svinīgi atklāts renovētais Valmieras cietuma izmeklēšanas izolators, aģentūru LETA informēja Ieslodzījuma vietu pārvalde (IeVP).

“Izmeklēšanas izolatora ēka jau sen neatbilda nekādām ekspluatācijas prasībām un bija kritiskā stāvoklī. Ir gandarījums, ka šis ir viens no nedaudziem objektiem, kuru izdevies renovēt pilnībā – no pagraba līdz jumtam. Tagad šī ēka atbilst visām prasībām un standartiem, ugunsdrošības noteikumiem, kā arī ir atbilstoša darba vide mūsu amatpersonām un darbiniekiem,” norāda IeVP priekšniece Ilona Spure.

Renovētajā ēkas kompleksā ir 28 telpas ieslodzītajiem, 25 telpas amatpersonām un darbiniekiem, tāpat izbūvēti jauni pastaigu laukumi. Īslaicīgās izvietošanas telpas un soda izolatora kameras būs nodrošinātas pret ieslodzīto vandālismu un kameru aprīkojums ir tāds, lai ieslodzītajiem nebūtu iespēju slēpt neatļautus priekšmetus, sazināties ar citiem ieslodzītajiem caur logiem, durvīm, ventilāciju.

Katrā dzīvojamā kamerā ir sanitārais mezgls un duša. Visas telpas aprīkotas ar ventilācijas sistēmu. Viena kamera pielāgota cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Renovētajā ēka atrodas arī sociālās rehabilitācijas telpa, videokonferenču telpa, telpa individuālajām pārrunām ar darbiniekiem, atpūtas telpa uzraugiem, ieslodzīto personīgo mantu glabātuves telpa.

Ēkas, kur pašreiz atrodas Valmieras cietums, būvētas 1876.gadā kā Darba nams, bet 1937.gadā cietumu no Valmieras centra pārcēla uz Darba nama telpām. 1960.gadā ēku pārbūvēja un pārdēvēja par Labošanas darbu koloniju Nr.2. Savukārt 1993.gadā cietuma korpusā tika izveidots Vidzemes reģiona izmeklēšanas izolators.