Ziņas

Sabiedrība

Valmieras apkārtnē īstenos astoņas iedzīvotāju idejas

Ar Valmieras novada fonda Ziedotāju kluba atbalstu apkaimes ļaudis astoņos projektos par 4500 eiro labiekārtos Valmieras Kazu krāču un Valmieras Viestura vidusskolas teritoriju, organizēs izglītojošas aktivitātes bērniem, rīkos koncertlekcijas par godu Latvijas neatkarībai un īstenos citus darbus.

Kā aģentūru LETA informēja Valmieras novada fonda sabiedrisko attiecību speciāliste Inese Boša, kopumā konkursā “Sev, tev, novadam” tika iesniegti 18 pieteikumi, tostarp viena iecere, kas radās 3.Valmieras iedzīvotāju forumā. Toreiz valmierieši norādīja, ka pilsētā trūkst āra trenažieru aktīvai atpūtai. Aizsākums tam būs fonda atbalstītā iecere par vingrošanas pilsētiņas izveidi pie Gaujas Kazu krācēm, kur par to rūpēsies airēšanas klubs “Straume”.

Tāpat atbalstu guva vecāku iecere uzbūvēt pārvietojamu brīvdabas estrādi pie Valmieras Viestura vidusskolas un dabas draugu iniciatīva iekārtot ugunskura vietu dabas izglītības centrā “Vecupītes” Kocēnu novadā. Atbalstīta arī idejai radīt puķu podus Rencēnos, kam stādus audzēs bērnudārza audzēkņi. Nākamajā pusgadā Valmieras un apkārtējo novadu skolēni radīs grāmatu par bērnu drošību sadzīviskos apstākļos un uz ceļa. Raisot bērnu vēlmi izzināt, taps leļļu teātra izrāde, kura tiks demonstrēta pašiem mazākajiem apkaimes bērnudārzos, bet Naukšēnos vecāku klubiņš šūs teātra kostīmus skolas izrādēm. Valmieras politiski represēto biedrības koris “Baltie bērzi” rīkos koncertlekcijas skolēniem, lai atgādinātu par Latvijas neatkarības atjaunošanas nozīmi.

Projektu vērtēšanā iesaistījās Ziedotāju kluba dalībnieki, kuri pirms tam ar ziedojumiem piepildīja konkursa krājkasīti, gada laikā ziedojot 20 eiro, 70 eiro vai 200 eiro. Daļa kluba dalībnieku ar projektiem iepazinās un balsoja elektroniski, bet daži arī izmantoja iespēju vērtēt projektus klātienē kopā ar konkursa komisiju. Pagājušā gada otrajā projektu konkursa “Sev, tev, novadam” kasē bija 5000 eiro. No tiem 4500 eiro tiks izlietoti šajā konkursā, bet atlikums un turpmākie ziedojumi būs pieejami nākamajos konkursos.

Konkurss programmā “Sev, tev, novadam” tika izsludināts novembrī. Īpaši tika gaidītas tās idejas, kas radušās 3.Valmieras iedzīvotāju forumā. Jau pavisam drīz ir gaidāms nākamais “Sev, tev, novadam” konkurss. Fonda pamatdarbība ir ziedojumu piesaiste, lai atbalstītu vietējo iedzīvotāju iniciatīvas. 10 gadu laikā ar fonda un ziedotāju atbalstu īstenoti 195 projekti par 145 000 eiro Vidzemē, galvenokārt Valmierā un Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Naukšēnu un Rūjienas novados.