Ziņas

Sabiedrība

Valmieras apkārtnē gājējiem dāvā atstarojošās vestes

Valmieras novada fonds kopā ar Valsts policiju devās izbraukuma reidos, lai mudinātu “neredzamos gājējus” būt labāk redzamiem diennakts tumšajā laikā.

Kā aģentūru LETA informēja Valmieras novada fonda biroja administratore Sintija Mūrniece, satiktajiem gājējiem tiek dāvātas Latvijas Samariešu apvienības dotās atstarojošās vestes. Izbraukumi notika dažādos Valmieras apkārtnes novados.

Pēc veiktajiem reidiem var secināt, ka cilvēki ir pietiekami apdomīgi, jo gājēju bez vestēm bija salīdzinoši maz. Kopumā tika izdalītas vien desmit vestes.

Pārējās pārsimts vestes aizceļos uz novadiem, kur tās nogādātas trūcīgajām ģimenēm ar sociālo darbinieku palīdzību. Pēc policijas darbinieku teiktā, nav noteiktas dienas, kad cilvēki vairāk pārvietotos bez vestēm. Tomēr, satiekot bērnus, tiem vienmēr tiek uzdāvināti atstarotāji. Lai gan bērni un pieaugušie izmanto lukturīšus, tie tikai palīdz pašiem gājējiem redzēt ceļu, nevis būt redzamiem autovadītājiem.

Labdarības organizācija Valmieras novada fonds jau kopš 2005.gada ir partneris tiem, kuri vēlas ziedot, un tiem, kuri vēlas īstenot sabiedrībai svarīgas iniciatīvas. Šoreiz sniegta palīdzība cilvēkiem, lai tie būtu redzami diennakts tumšajā laikā, kas, iespējams, kādam nākotnē varētu glābt dzīvību.

LETA