Ziņas

Sabiedrība

Valmierā veiks Georga Apiņa ielas pārbūvi

Valmierā par 1,048 miljoniem eiro pārbūvēs Georga Apiņa ielu posmā starp Beātes un Rubenes ielu, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Darbus veiks AS “Ceļu pārvalde”. Pārbūve tiks īstenota 2016.gadā, darbus pabeidzot 2017.gadā.

Posmā pie Beātes ielas paredzēts veikt Apiņa ielas izlīmeņošanu attiecībā pret apkārtējo reljefu, tādējādi atrisinot piekļuves problēmas piegulošajiem īpašumiem un problēmu ar izbraukšanu no lielveikala “Maxima”. Pēc projekta realizācijas tiks nodrošināta izbraukšana no lielveikala stāvlaukuma uz abām ielas pusēm.

Projekta laikā tiks izbūvētas gājēju pārejas, uzlabojot satiksmes drošību. Ielas malā, daudzdzīvokļu dzīvojamo namu pusē paredzētas autostāvvietas. Visā ielas posmā paredzēts atjaunot esošo apgaismojumu, uzstādot enerģiju taupošus LED tipa gaismekļus. Pārbūvētajā ielas posmā pilnībā tiks atjaunots asfaltbetona segums un ielas nesošā konstruktīvā kārta. Tiks likvidēta arī braukšanas joslas atdalošā satiksmes saliņa, likvidējot uz tās augošās stipri bojātās liepas. Būvdarbu noslēgumā plānots atjaunot ielas zaļās zonas, veidojot zālienu un koku stādījumus.

Ielas atjaunošana radīs satiksmes ierobežojumus, un tās pārbūves laikā būvdarbu veicējam jānodrošina piekļuve visiem Apiņa ielas objektiem. Būvnieka pienākums ir uzturēt apbraucamos ceļus būvdarbu laikā atbilstoši satiksmes organizēšanas shēmai.

Lai informētu par transporta plūsmas organizēšanu, Valmieras pilsētas pašvaldība aicina Apiņa ielas daudzdzīvokļu namu vecākos un uzņēmējus uz informatīvu sanāksmi 29.jūnijā plkst.17 Valmieras pilsētas pašvaldības Lielajā zālē.

Pašvaldība aicina iedzīvotājus sekot līdzi informācijai par satiksmes organizēšanu būvdarbu laikā un būt iecietīgiem pret satiksmes ierobežojumu radītajām neērtībām. Informācija par satiksmes ierobežojumiem būs pieejama pašvaldības mājaslapas “www.valmiera.lv” sadaļā “Ielu uzturēšana un remonts”.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, AS “Ceļu pārvalde”, kas reģistrēta Rīgā, 2014.gadu noslēgusi ar 17 837 124 eiro lielu pagrozījumu un 1 533 236 eiro lielu peļņu.