Ziņas

Sabiedrība

Valmierā uzstādīs jaunas ielu nosaukumu plāksnītes

Valmieras pilsētas pašvaldība ir uzsākusi nolietoto ielu nosaukumu plāksnīšu nomaiņu pret jaunām, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Vēl šogad plānots nomainīt vai uzstādīt no jauna 93 plāksnītes, bet nākamā gada laikā tiks uzstādītas vēl aptuveni 150 ielu norādes.

Pirmās tiek mainītas tās ielu norādes, kuru nosaukumā ir personvārdi, jo, kā nosaka Ministru kabineta noteikumi, personvārdi ielu nosaukumos tiek rakstīti ar vārdu un uzvārdu pilnā garumā, izņemot gadījumus, kad tas tehniski nav iespējams, un saīsinātajai formai neradot pārpratumus vai neapgrūtinot attiecīgā ģeogrāfiskā objekta viennozīmīgu identificēšanu. Pēc tam tiks mainītas vai no jauna uzstādītas arī citu ielu norādes.

Jaunās ielu nosaukumu plāksnes tiks uzstādītas uz ēkām vai sētas, vai uz atsevišķiem balstiem. Plākšņu stiprinājumi pie ēkām tiks izvēlēti atbilstoši ēkas fasādes apdares materiāliem. Pirms ielu nosaukumu plāksnīšu izvietošanas pašvaldība veic saskaņojumu ar ēkas un sētas īpašniekiem.

Ielu nosaukumu plāksnītes uzstāda SIA “Signum” saskaņā ar Valmieras pilsētas pašvaldības pasūtījumu. Jaunās plāksnītes ir apstrādātas ar pulverlakošanas tehnoloģiju, pagarinot to ilgmūžību. Paredzamais ielu norāžu kalpošanas laiks ir vismaz 10 gadi.