Ziņas

Uzņēmējdarbība

Valmierā uzņēmēji diskutē par aktuālākajām uzņēmējdarbības vides problēmām

Valmieras pilsētas pašvaldībā norisinājusies šī gada pirmā Valmieras Uzņēmēju konsultatīvās padomes sēde, kurā uzņēmēji diskutēja par šobrīd aktuālākajām uzņēmējdarbības vides problēmām Valmierā un Latvijā, nosakot galvenos padomes darbības virzienus nākotnei.

Kā aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Moča, uzņēmēji uzsvēra, ka padomes uzdevums ir rast reālus risinājumus un īstenot visiem uzņēmējiem būtiskus projektus, nevis tikai teorētiski diskutēt par izveidojušos situāciju.

Kā galvenie padomes darbības virzieni tika minēti uzņēmējdarbības attīstības veicināšana, uzņēmējdarbības vides paplašināšana, izglītības sistēmas attīstība un sadarbības veidošana starp uzņēmumiem un izglītības iestādēm, kā arī citi jautājumi, kas plašāk tiks pārrunāti un aktualizēti nākamajās padomes tikšanās reizēs.

Tāpat Uzņēmēju padome sadarbosies ar citiem Valmieras un tuvējo novadu uzņēmējiem.

Padomes locekļi tika aicināti kopīgi noteikt darbības prioritātes, lai padomes darbu veidotu sistemātisku un mērķtiecīgu.

Uzņēmēji tika iepazīstināti arī ar jaunā Vidzemes Industriālā parka izveides ieceri un ar to saistītajām attīstības perspektīvām Valmierā. Tāpat uzņēmējiem tika prezentēts Valmieras pilsētas pašvaldības 2015.gada budžeta projekts – budžeta ieņēmumi un plānotās izdevumu pozīcijas. Sēdes otrajā daļā klātesošie tika iepazīstināti ar Eiropas Savienības struktūrfondu finansējuma piesaistes iespējām 2014.-2020.gada plānošanas periodā, akcentējot finansējuma sadalījumu un uzņēmējiem pieejamās iespējas.

Nākamā Valmieras Uzņēmēju konsultatīvās padomes sēde notiks februārī.

LETA