Ziņas

Sabiedrība

Valmierā uzlabo gājēju pāreju redzamību

Valmierā. Gājēju pāreja Cēsu ielā kļuvusi krietni pamanāmāka.Foto: no "valmiera.lv"

Lai uzlabotu pilsētā gājēju pāreju redzamību, Valmieras pilsētas pašvaldības Satiksmes drošības komisija ierosinājusi visas gājēju pārejas pie izglītības iestādēm aprīkot ar zīmēm, kurām ir papildu atstarojošas apmales, kā arī, kur nepieciešams, uzstādīt apgaismojuma konsoles.

Kā aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa, minēto ierosinājumu komisija izteikusi, balstoties uz šopavasar Valmierā veiktā gājēju pāreju monitoringa rezultātiem.

Apgaismojuma konsoles ir uzstādītas gājēju pārejai Cēsu ielā pie krustojuma ar Rūpniecības ielu, kā arī Leona Paegles ielā pie Valmieras Vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolas – attīstības centra dienesta viesnīcas. Redzamības uzlabošanai jau iepriekš apgaismojuma konsoles tika uzstādītas arī Tērbatas ielas pārejai pie Valmieras tirgus un Beātes ielā pie Dzirnavu ezeriņa. Šovasar plānota vēl divu gājēju pāreju aprīkošana ar apgaismojuma konsolēm – Rubenes ielā pie bērnudārza “Ezītis”, kā arī Rūpniecības ielā pie bērnudārza “Sprīdītis”.

Nepietiekams apgaismojums tika konstatēts arī Leona Paegles ielas gājēju pārejai pie Valmieras Vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolas – attīstības centra mācību ēkām. Šobrīd tiek gatavots tehniskais risinājums apgaismojuma konsoles uzstādīšanai nākamgad.

Gājēju pāreju zīmes ar atstarojošu apmali savukārt nepieciešams uzstādīt pārejām Leona Paegles ielā pie Valmieras Vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolas – attīstības centra, Meža ielā pie Valmieras Pārgaujas sākumskolas. Zīmes nepieciešamas arī pie pārejām Smilšu ielas krustojumā ar Grants ielu un Viestura alejā pie Valmieras Viestura vidusskolas.