Ziņas

Sabiedrība

Valmierā un Gulbenē notiks semināri par Vidzemes nevalstisko organizāciju konkursiem

Vidzemes nevalstiskajām organizācijām (NVO) jūlijā ir iespēja iesniegt savas idejas trijos projektu konkursos, ko rīko Valmieras novada fonds sadarbībā ar Kultūras ministriju, aģentūru LETA informēja Valmieras novada fonda valdes priekšsēdētājs Ansis Bērziņš.

Lai uzzinātu vairāk par konkursa tēmām, pieejamo finansējumu un rastu atbildes uz citiem jautājumiem, fonds rīkos informatīvus seminārus Valmierā un Gulbenē.

Informatīvajos semināros organizāciju pārstāvji varēs uzzināt par savām iespējām startēt konkursā. Būs iespēja kopā diskutēt par konkrētu ideju atbilstību konkursa mērķiem un citiem jautājumiem. Semināri notiks 14.jūlijā plkst.11 Valmieras integrētajā bibliotēkā un 20.jūlijā plkst.10 Gulbenes biedrībā “Sateka”.

Jau ziņots, ka Vidzemes NVO projektus šogad var iesniegt trīs jomās – NVO iniciatīvas Latvijas simtgadei, starpkultūru dialoga veicināšanai un mazākumtautību organizāciju atbalstam. Katrā jomā pieejami 8000 eiro, bet viena projekta maksimālā summa ir 3000 eiro. Pieteikumus var iesniegt līdz 27.jūlijam, bet projektus īstenot varēs no septembra līdz decembra vidum. Plašāka informācija, konkursu nolikumi un pieteikumu veidlapas pieejamas Valmieras novada fonda mājaslapas “www.vnf.lv” sadaļā “Īsteno ideju”.

Vienlaikus ar finansējumu projektiem fonds šogad un līdz pat 2018.gada beigām turpina sniegt bezmaksas NVO konsultācijas par juridiskajiem, attīstības un grāmatvedības jautājumiem. Ar Kultūras ministrijas atbalstu šoruden fonds rīkos Vidzemes NVO forumu un sāks plašākas diskusijas par nepieciešamību veidot NVO atbalsta centru Vidzemē.

Valmieras novada fonds ir labdarības organizācija Valmieras apkaimē un visā Vidzemē. Fonda pamatdarbības joma ir ziedojumu piesaiste, lai atbalstītu vietējo iedzīvotāju iniciatīvas. 11 gadu laikā ar fonda, ziedotāju un dažādu institūciju atbalstu īstenoti ap 200 projekti.