Ziņas

Sabiedrība

Valmierā un Cēsīs notiks zibakcija “Latvija – mūsu lielvalsts”

Šodien un 14.jūnijā Valmierā un Cēsīs speciālā ekspedīcijā viesosies jauno ģeologu kustība “Latvijas dzīļu atklājēji”, tās gaitā notiks zibakcija “Latvija – mūsu lielvalsts”, aģentūru LETA informēja pasākuma organizatori.

Zibakcijas gaitā ikviens tiek aicināts piedalīties rekorda uzstādīšanas maratonā un nosūtīt vēlējumus Latvijai, norādot, kāpēc katram no mums Latvija ir lielvalsts.

Šodien no plkst.13 līdz 16 projekta vēstniecība darbosies Valmierā, laukumā pie Valmieras Kultūras centra, 14.jūnijā tādā pašā laikā – Cēsīs, Rožu laukumā. Vēstniecībās ikviens varēs uzrakstīt savu novēlējumu Latvijai uz speciāli veidotām origami lapiņām un locīt no tām sirsniņas, kā arī piedalīties dzīļu eksperimentos.

Projekta mērķis ir veicināt patriotismu un lepnumu par mūsu Latviju, apzinoties, ka kaut esam teritorijas un iedzīvotāju ziņā maza valsts, tomēr daudzās jomās esam lielvalsts. Idejas autors ir pašmāju dabīgais minerālūdens “Mangaļi”, kurš ir pārliecināts, ka Latvija, pateicoties tās tīrajiem un kvantitatīvajiem pazemes ūdens resursiem, ir minerālūdens lielvalsts. Uz šo akciju to iedvesmoja Tallinas Tehnoloģiju universitātes pētnieku nesen veiktais atklājums, ka 213 metru dziļumā iegūtais “Mangaļu” ūdens ir filtrējies caur zemes iežiem 36 000 gadus – vēl ledus laikmetā, kas piešķir tam īpašu tīrību un minerālsāļiem bagātu garšu un padara atšķirīgu no citviet pasaulē iegūtajiem ūdeņiem.

Vienlaikus vēstniecībā jaunie ģeologi un to draugi rādīs un ļaus pašiem piedalīties dažādos eksperimentos, kas saistīti ar Latvijas dzīļu izzināšanu un ūdeni.

“Latvija – mūsu lielvalsts” rekorda uzstādīšanas maratons ar visvairāk nosūtītajiem novēlējumiem Latvijai norisināsies līdz 20.jūnijam, ģeologu ekspedīcijām viesojoties dažādās pilsētās Latvijā. Jaunie ģeologi jau pabijuši Jelgavā, Dobelē, Jēkabpilī, Daugavpilī, Liepājā, kā arī Tukumā un tālāk ar savu vēstniecību plāno viesoties arī Ventspilī.

Šobrīd notikušas jau deviņas zibakcijas dažādos Latvijas reģionos, kurās iedzīvotāji jau nosūtījuši 6039 novēlējumus Latvijai.