Ziņas

Sabiedrība

Valmierā ugunsdzēsēji glābēji ierobežo noplūdušas dīzeļdegvielas izplatību

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 8.oktobra plkst. 6.30 līdz 9.oktobra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma četrus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu, vienu uz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums.

Vakar plkst. 16.10 tika saņemts izsaukums uz Sprinģu ielu Līgatnē, kur dega neapsaimniekota dzīvojamā vagoniņa iekšsienas apšuvums 5m² platībā. Plkst. 16.59 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 19.56 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Miera ielu Valkā, kur divos konteineros dega atkritumi 4m² platībā. Plkst. 20.19 ugunsgrēks tika likvidēts.

Vakar plkst. 11.37 tika saņemts izsaukums, ka Valmierā Mūrmuižas ielas rajonā no dzelzceļa cisternas notikusi dīzeļdegvielas noplūde. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka noplūde no cisternas ir likvidēta. VUGD notikuma vietā uzsāka darbus, lai ierobežotu noplūdušās vielas izplatību. Kopumā noplūda 26 tonnas dīzeļdegvielas, kuras savākšanai visas dienas garumā tika izvietota 41 absorbējošā bona. Notikuma vietā strādāja arī Valsts vides dienests un citas iesaistītās institūcijas. Līdz ar tumsas iestāšanos, darbi notikuma vietā tika pabeigti, šodien tie turpināsies.

Aizvadītajā diennaktī Latvijā kopumā VUGD saņēma 41 izsaukumu – 16 uz ugunsgrēku dzēšanu (tai skaitā vienu meža ugunsgrēku), 18 uz glābšanas darbiem, bet septiņi izsaukumi bija maldinājumi.