Ziņas

Sabiedrība

Valmierā turpinās pilsētas svētki

Šodien Valmierā turpinās pilsētas svētki, kuru laikā būs iespēja apmeklēt gan kulinārās darbnīcas un meistarklases, gan vērot vairākus muzikālos priekšnesumus.

Grupas “Astro’n”out” koncerts plānots plkst.20. Koncertā ieeja bez maksas.

Pēc tam sekos svētku balle ar grupām “Dzelzs Vilks” un “Vēja radītie”.

Svētku viesiem no plkst.9 līdz 16 būs iepsēja apmeklēt “Gardēžu pili” Valmieras vecpilsētā. Pasākumā uzstāsies vairāku restorānu šefpavāri, un svētku dalībnieki varēs apmeklēt mājražotāju tirdziņu un piedalīties Valmieras muzeja un krodziņa “Pils ķēķis” darbnīcās.

No plkst.10.30 līdz 14 norisināsies četru reģionu konkursa “Tautiskie raksti siera, biezpiena un maizes gardumā” Vidzemes posms, kurā tā dalībnieki demonstrēs mājās gatavotu siera, biezpiena un maizes gardumu svētku galdam.

Uz skatuves pavāru meistarklases mīsies ar muzikāliem priekšnesumiem. Uzstāsies DJ AG, ģitāristi Reinis Jaunais, Kaspars Niklasons, etnomuzikoloģe Zane Pērkone un dziedātāja Kristīne Liede, kā arī grupa “Bezgalībieši”. Savukārt meistarklasi rādīs šefpavāri Artūrs Taškāns, Valters Zirdziņš, Ēriks Dreibants, Jānis Siliņš un Dzintars Kristovskis.

Tāpat šodien tiks atzīmēta Valmieras ugundzēsības 150.jubileja , darbosies vairākas atrakcijas bērniem, notiks sporta pasākumi un muzikālās uzstāšanās.