Ziņas

Sabiedrība

Valmierā turpina labiekārtot Vecpuišu parku

Valmierā sākti Vecpuišu parka labiekārtošanas 2.kārtas darbi, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa. Darbu gaitā tiks atjaunotas parka austrumu daļā esošās ietves, uzstādīti soliņi, velonovietnes un atkritumu urnas. Atjaunota tiks arī lietus ūdens novadīšanas sistēma. Paralēli šajā parka daļā tiks veikta arī apgaismojuma un videonovērošanas tīkla izbūve un uzstādītas apgaismojuma laternas.

Patlaban parka atjaunotajā daļā ir nojaukts amfiteātra veidā būvētais betona laukums, iesēts zāliens. Parka noformējums tiks papildināts ar ainaviskā stilā veidotiem ziemciešu stādījumiem, kas apmeklētājus ar ziediem priecēs līdz vēlam rudenim.

Vienlaicīgi ar otrās kārtas pārbūves darbiem parka rietumu daļā plānots uzstādīt arī publisko tualeti. Parkā paredzēta vieta dzeramā ūdens brīvkrānam. Secīgi veicot darbus, parka un tam piegulošo teritoriju labiekārtošana turpināsies visu vasaru.

Vecpuišu parka labiekārtošanas 2.kārtas darbus veic SIA “Asfaltbūve” par līgumsummu 164 164 eiro, bet apgaismojuma izbūvi – SIA “Woltec” par kopējo summu 52 367 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

Vecpuišu parka labiekārtošanas darbu 1.kārta tika sākta 2016.gada rudenī, veicot parka centrālās daļas gājēju ietvju un parka reljefa pārbūvi, atjaunojot lietus ūdens kanalizācijas sistēmu. Tika izbūvēts arī apgaismojuma un videonovērošanas tīkls, uzstādītas laternas parka centrālajā daļā. Ievērojot parka vēsturisko stilu, tajā ir izbūvēta arī stilizēta akmens taka bērnu rotaļām.