Ziņas

Sabiedrība

Valmierā trīs uzņēmumu darbinieki aicināti pieteikties elastīgam bērnu uzraudzības pakalpojumam

Projekta “Elastīga bērnu uzraudzības pakalpojuma nodrošināšana darbiniekiem, kuri strādā nestandarta darba laiku” laikā Valmierā trīs uzņēmumu – SIA “Vidzemes slimnīca”, AS “Valmieras stikla šķiedra” un SIA “MAXIMA Latvija” – nodarbinātajiem vecākiem būs iespēja saņemt speciālu bērnu uzraudzības pakalpojumu Valmieras pilsētas pirmsskolas izglītības iestādē “Sprīdītis”.

Kā aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas Sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa, projekta laikā šo uzņēmumu vecākiem tiks nodrošināta gadu līdz 6 gadus vecu bērnu pieskatīšana un aprūpe vecāku nestandarta darba laikā – darba dienu vakaros, nakts stundās un brīvdienās.

Valmieras Izglītības pārvaldes speciāliste pirmsskolas izglītības jautājumos Iveta Kļaviņa norādījusi, ka projektam ir divi mērķi – pirmkārt, izveidot un attīstīt ilgtermiņā funkcionējošu bērnu aprūpes pakalpojumu modeli, kas dotu vecākiem iespēju strādāt nestandarta darbalaiku. Šajā laikā viņu bērnu pieskatītu reģistrēta aukle vai atvase uzturētos projektā iesaistītajā bērnudārzā. Otrkārt, ar projekta palīdzību Valmieras pilsētas pašvaldība centīsies apzināt pakalpojuma pieprasījumu un nepieciešamību Valmieras pilsētā.

Valmieras pilsētas pašvaldība ir viena no trim projektā iesaistītajām Latvijas pašvaldībām. Projekta laikā nestandarta darbalaiku strādājošo darbinieku pirmsskolas vecuma bērni desmit mēnešus varēs saņemt Eiropas Savienības finansētu bērnu aprūpes pakalpojumu. Tas tiks nodrošināts latviešu valodā, iesaistot bērnudārza “Sprīdītis” darbiniekus ar augstāko pedagoģisko izglītību vai darbiniekus, kuri šobrīd iegūst augstāko izglītību.

Šodienas Valmieras pilsētas pašvaldības domes sēdē tika apstiprinātas bērnu ēdināšanas pakalpojuma izmaksas: brokastis – 0,43 eiro, pusdienas – 1,28 eiro, launags – 0,43 eiro, vakariņas – 0,28 eiro. Ēdināšanas izmaksas segs bērna vecāki. Maksa par bērna ēdināšanu tiks aprēķināta, ņemot vērā faktisko ēdienreižu skaitu mēnesī un maksu par katru konkrētu ēdienreizi.

Saskaņā ar projekta nosacījumiem summa, ko par viena bērna pieskatīšanu saņems iestāde, būs 5 eiro par stundu. Tā sākotnēji tiks segta no projekta finanšu līdzekļiem, pakāpeniski pārejot uz vecāku un darba devēja finansējumu. Līdz ar to sākotnēji, saņemot pakalpojumu, vecāki apmaksās tikai bērna ēdināšanu, taču pakāpeniski projekta laikā tiks piesaistīts arī vecāka un darba devēja līdzfinansējums pieskatīšanas pakalpojuma nodrošināšanai.

Pašvaldība aicina vecākus, kuri līdz šim savās darbavietās bija pieteikušies minētam bērnu uzraudzības pakalpojumam, līdz 7.jūnijam sazināties ar Ivetu Kļaviņu pa tālruni 64207123 vai 28388112 vai e-pastu “iveta.klavina@valmiera.lv”, lai vienotos par turpmākām darbībām un noslēgtu līgumu par pakalpojuma saņemšanu. Plašāka informācija pašvaldības mājaslapas “www.valmiera.lv” sadaļā “Pakalpojumi” – “Ģimene, sociālie pakalpojumi” – “Elastīgs bērnu uzraudzības pakalpojums”.