Ziņas

Izklaide

Valmierā tiks pasniegta otrā “Krodera balva”

26.janvārī plkst.19 Valmieras teātrī notiks otrās “Krodera balvas” pasniegšana, aģentūru LETA informēja Valmieras drāmas teātra Mārketinga nodaļas pārstāve Lija Ozoliņa.

Atšķirībā no “Spēlmaņu nakts”, kas fiksē sezonas augstāko kvalitāti, “Krodera balvas” mērķis ir izcelt pašreizējās situācijas pārvērtēšanu, skatpunkta maiņu, izraušanos no ierastiem, lai arī pareiziem un stabiliem priekšstatiem. “Krodera balva” nav domāta par labu vai izcilu darbu nostabilizētā, jau zināmā sistēmā – ir nepieciešams izaicinājuma, jauna skatpunkta, “vairāk un citādi, nekā gaidīts”, iespējams, pat mākslinieciska huligānisma moments.

Balvu iniciējis un pasniegs “Krodera fonds”, kas dibināts, lai saglabātu ievērojamā režisora piemiņu un veicinātu radošu viņa mākslas un dzīves skatījuma attīstību latviešu teātrī. Pagājušajā gadā – Oļģertu vārda dienā 20.janvārī – notika pirmās “Krodera balvas” pasniegšana, un tā tika piešķirta, vērtējot ne tikai iepriekšējās sezonas sasniegumus, bet radošo devumu visā mākslinieka, teorētiķa vai citādi ar teātri saistīta cilvēka mūžā. Pirmās “Krodera balvas” ieguvēja aktrise Indra Briķe, kas šo balvu pēc saņemšanas novērtēja kā augstāko sava mūža atzinību, ar to arī deva emocionālāko apzīmējumu balvas nozīmībai. Tagad ir pienākusi reize otrajai “Krodera balvai”, kuru saņems kāds no divpadsmit nominantiem, kurus balvas pasniedzēja – “Krodera fonda” valde – turēs noslēpumā līdz 26. janvāra vakaram. Tāpat kā pērn, pasākumu vadīs aktieri Artūrs Skrastiņš un Vilis Daudziņš.

Arī šogad “Krodera balva” gada izaicinošākajam izcilniekam būs mākslinieka Aivara Vīlipsōna veidota statuete – mets topošajam Krodera piemineklim, kā arī 711,44 eiro balva. Viens no fonda mērķiem ir arī līdzekļu vākšana Oļģerta Krodera piemineklim, ko veido Aivars Vīlipsōns un kas nākotnē, iespējams, kļūs par vienu no Valmieras pilsētas atpazīstamības zīmēm.

Ieņēmumi no biļešu pārdošanas tiks novirzīti “Krodera fondam”, lai vāktu līdzekļus režisora pieminekļa izveidei. Šobrīd ir atvērts arī ziedojumu konts, kurā ieskaitītie līdzekļi tiks izmantoti Krodera piemiņas vietas izveidei Valmierā.

LETA