Ziņas

Sabiedrība

Valmierā taps Eksporta iela

Šodien Valmieras pilsētas pašvaldības dome nolēma piešķirt nosaukumu “Eksporta iela” jaunveidojamajai zemes vienībai, kas savienos Kauguru ielu un Dzelzceļa ielu Valmierā.

Kā aģentūra LETA noskaidroja domes sēdē, jaunā iela šobrīd ir uzprojektēta un to plānots izbūvēt tuvāko divu gadu laikā.

Industriālo zonu izveide un attīstība reģionos ir viens no Latvijas nacionālās industriālās politikas galvenajiem mērķiem. Lai reģionos attīstītos uzņēmējdarbība un būtu iespējams piesaistīt investīcijas, svarīgs priekšnoteikums ir atbilstoša infrastruktūra.

Valmierā, teritorijā, ko ierobežo Rūpniecības iela, Dzelzceļa iela un Kauguru iela, atrodas pašvaldībai piederoša teritorija, kas saskaņā ar pilsētas teritorijas plānojumu paredzēta kā rūpnieciskās apbūves teritorija. Lai veicinātu uzņēmējdarbību šajās teritorijās un piekļuvi teritorijām, ir nepieciešams izbūvēt jaunu ielu ar inženierkomunikācijām.

Nosaukums “Eksporta iela” izvēlēts saistībā ar uzņēmumu “Bekona eksports”, kas atradās netālu no Valmieras dzelzceļa stacijas. Līdz 1940.gadam akciju sabiedrība “Bekona eksports” bija lielākais rūpniecības uzņēmums Ziemeļvidzemē ar aptuveni 200 strādājošajiem, kas ar saražoto produkciju Valmieras vārdu padarīja atpazīstamu ārpus Latvijas robežām. Bekons tika eksportēts uz Angliju, Dāniju, Vāciju un citām Eiropas valstīm.

Eksporta ielas būvniecības izmaksas plānotas 1 046 313 eiro apmērā, ko plānots finansēt no Eiropas Reģionālās attīstības fonda un Valmieras pilsētas pašvaldības līdzekļiem.