Ziņas

Sabiedrība

Valmierā talkas laikā sāks veidot pilsētas vārtus

Sestdien, 25.aprīlī, Lielās talkas laikā ar teritorijas sakopšanas darbiem Cempu ielā tiks sākta pirmo simbolisko Valmieras pilsētas “vārtu” – industriālo vārtu – veidošana, tāpat talkas notiks citviet pilsētā.

Kā aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Kristīne Melece, pilsētas “vārtu” sakopšana, zāģējot krūmus, nesot un kraujot tos kaudzēs šķeldošanai, lasot atkritumus, sāksies plkst.10 un ilgs līdz plkst.14. Talkā piedalīsies viesi no Ekonomikas ministrijas un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, kā arī AS “Valmieras stikla šķiedra” kolektīvs.

Lielās talkas dienā Valmierā talkos arī dažādi uzņēmumi un organizācijas, piemēram, airēšanas bāzes “Krāces” un Valmieras integrētā bibliotēkas darbinieki kopā ar Krāču kakta iedzīvotājiem plkst.9.30 aicina uz Gaujas krasta sakopšanas talku. Talcinieki tiks gaidīti pie airēšanas bāzes. Vēlams ņemt līdzi kādu darba rīku – grābekli, zāģi, ķerru u.c.

Vidzemes slimnīcas kolektīvs sakops slimnīcas apkārtnes mežus, veikala “Rimi” kolektīvs talkos pie šaursliežu dzelzceļa tilta, Jāņparka iedzīvotājus uz šīs pilsētas daļas sakopšanu aicina Upes ielas iedzīvotāji, iecienītās pastaigu vietas Putriņu mežā gar Gaujmalu sakops Jumaras ielas daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iedzīvotāji, iedzīvotāji pieteikušies sakopt arī Brenguļu ielas mežmalu.

Pašvaldības aicinājumam iedzīvotājiem, organizācijām, iestādēm un uzņēmumiem apvienoties un doties pilsētā sakopt vai labiekārtot kādu sabiedrisku vietu jau atsaukušās vairākas skolas un uzņēmumu kolektīvi, kas talku jau ir pabeiguši.

Pieteikt kādu talkas vietu pilsētā un veikt sakopšanu valmierieši tiek aicināti līdz 24.aprīļa pēcpusdienai, rakstot e-pastu uz adresi “inese.kokenberga@valmiera.lv” vai arī zvanot pa tālruni 26 428 611. Valmieras pilsētas pašvaldība nodrošinās talciniekus ar Lielās talkas atkritumu maisiem. SIA ZAAO iepriekš saskaņotās un noteiktās talku vietās organizēs atkritumu izvešanu.

Līdz 24.aprīlim iedzīvotāji var pieteikties arī zaru šķeldošanas akcijai, zvanot pa tālruni 64 207 120 vai rakstot e-pastu uz adresi “apc@valmiera.lv”, vai vēršoties klātienē Valmieras pilsētas pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā.

Tāpat līdz 25.aprīlim norisinās lielgabarīta atkritumu nodošanas akcija pilsētas eko laukumos. Eko laukumu darba laiks akcijas laikā būs darba dienās no plkst.9 līdz 19, sestdien no plkst.10 līdz 19.

LETA