Ziņas

Uzņēmējdarbība

Valmierā spriedīs par sociālo uzņēmējdarbību

Šonedēļ, 9.novembrī no plkst.11 līdz 14, Vidzemes Augstskolās Inženierzinātņu fakultātē Tērbatas ielā 10 forumā “Sociālā uzņēmējdarbība kā iespēja veidot iespēju” pārrunās sociālo uzņēmumu izveidošanu un attīstīšanu, aģentūru LETA informēja Labklājības ministrijas (LM) pārstāve Inita Kabanova.

Forumā par to, ko nozīmē sociālā uzņēmējdarbība un kāds atbalsts pieejams Latvijā tās attīstībai stāstīs LM Darba tirgus politikas departamenta direktors Imants Lipskis. Sociālās uzņēmējdarbības vēstniece Anna Broka iepazīstinās ar sociālo uzņēmējdarbību kā vienu no iespējām nodarbināt cilvēkus ar invaliditāti. Valmieras Invalīdu biedrības “Atspēriens” valdes priekšsēdētāja Ilga Mauriņa un “Camphill” nodibinājuma “Rožkalni” valdes priekšsēdētāja Ieva Zunde dalīsies pieredzē radīt darba iespējas cilvēkiem ar invaliditāti. Savukārt korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta valdes locekle Dace Helmane atbildēs uz jautājumu, kāpēc uzņēmumam ir izdevīgi būt sociāli atbildīgam.

Šis ir viens no pieciem forumiem Latvijas augstskolās, kuru laikā ar studentiem – topošajiem nozaru speciālistiem – tiek pārrunātas cilvēku ar invaliditāti iespējas iekļauties sabiedrībā – mācīties, izvēlēties karjeru atbilstoši savām interesēm, strādāt un dzīvot pilnvērtīgu dzīvi. Forumos tiek runāts arī par vairāku Eiropas Sociālā fonda projektu ieguldījumu iekļaujošas sabiedrības un nodarbinātības attīstībā Latvijā.

“Topošos speciālistus – studentus – vēlamies uzrunāt, jo tieši viņi ir tie, kas veidos Latvijas nākotni. Viņi ir tie, kas pieņems lēmumus, ko pieņemt darbā, kas iedrošinās jauniešus ar invaliditāti studēt, uzsākt uzņēmējdarbību, sniegs tiem atbalstu, kas liks aizdomāties apkārtējiem par viņu attieksmi pret cilvēkiem ar invaliditāti. Tikai tā var kopīgi veidot drošu un visiem pieejamu vidi, stiprinot Latviju,” norāda LM valsts sekretāra vietniece Jana Muižniece.