Ziņas

Sabiedrība

Valmierā spriedīs par meža nozares nozīmi reģionos un Latvijas konkurētspēju

Rīt, 4.februārī, Valmierā, Vidzemes Augstskolā notiks ekspertu diskusiju “Meža nozare un Latvijas ekonomiskā neatkarība”, aģentūru LETA informēja sabiedrisko attiecību konsultante Laima Šeniņa.

Diskusijas mērķis ir dalīties līdzšinējā pieredzē un vienoties par turpmāko rīcību, lai veicinātu ilgtspējīgas meža nozares un Latvijas ekonomikas attīstību. Īpaša uzmanība diskusijā tiks veltīta sadarbības veidošanai reģiona attīstībai, kas apvienotu uzņēmējus, augstākās izglītības pārstāvjus un citus ekspertus.

“Ņemot vērā, ka Krievijas-Ukrainas konfliktsituācijas iespaidā vairākas tautsaimniecības nozares jau izjutušas būtiskus satricinājumus, svarīgi rīkoties laikus un jau tagad saprast, kā nostiprināt savas valsts konkurētspēju un neatkarību no ekonomiskām svārstībām. Viens no valsts ekonomikas stūrakmeņiem arvien ir bijusi meža nozare ar īpašu nozīmi reģionos, tāpēc Valmierai kā vienam no spēcīgākajiem Vidzemes centriem ir iespēja sniegt nozīmīgu ieguldījumu,” uzsver Latvijas Kokrūpniecības federāciju (LKF) izpilddirektors Kristaps Klauss.

Ekspertu diskusijā tiks diskutēts par tādiem jautājumiem kā meža nozares nākotnes potenciāls, nozares nozīme Latvijas reģionos un to attīstībā, noieta tirgi un attīstības iespējas.

Ekspertu diskusijā savā pieredzē, atziņās un ieteikumos par iespējām attīstīt Latvijas ekonomiku ar meža nozares palīdzību dalīsies: Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Vidzemes reģiona nodaļas vadītājs Juris Sleņģis, Vidzemes Augstskolas (ViA) rektors Gatis Krūmiņš, LKF izpilddirektors Klauss, “Swedbank” galvenais ekonomists Latvijā Mārtiņš Kazāks, Latvijas Koka būvniecības klastera izpilddirektors Gatis Zamurs, ViA Zināšanu un tehnoloģiju centra direktors Kaspars Osis, ViA lektors Valdis Zaķis, Latvijas Lauksaimniecības universitātes meža fakultātes dekāns Dagnis Dubrovskis un kokapstrādes uzņēmuma SIA “Byko-Lat” pārstāvis Jānis Zvirbulis.

Diskusiju “Meža nozare un Latvijas ekonomiskā neatkarība” rīko LTRK kopā ar LKF un ViA.

LETA