Ziņas

Sabiedrība

Valmierā slēgts Mūrmuižas ielas pieslēgums Cempu ielai

Realizējot Cempu un Paula Valdena ielas pārbūvi Valmierā, līdz 15.jūlijam slēgts Mūrmuižas ielas pieslēgums Cempu ielai, apbraukšanu organizējot pa blakus esošo piebraucamo ceļu, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Kā pirmais tiek atjaunots Cempu ielas posms, kas ietver krustojumus ar Gaides, Abula un Mūrmuižas ielu. Šajā Cempu ielas posmā satiksme tiek organizēta pa divām sašaurinātām braukšanas joslām, gājēju un riteņbraucēju plūsmu novirzot pa apbraucamajiem ceļiem.

Pašvaldība aicina satiksmes dalībniekus sekot līdzi izliktajām ceļa zīmēm un būvnieku norādēm. Informācija par satiksmes ierobežojumiem ielas pārbūves laikā pieejama pašvaldības mājaslapas “www.valmiera.lv” sadaļā “Ielu uzturēšana un remonts”.

LETA jau informēja, ka Valmierā ir sākta Cempu un Paula Valdena ielas pārbūve, kas kopumā izmaksās 3,1 miljonu eiro, aģentūru LETA iepriekš informēja Bieziņa. Darbi vienlaicīgi tiks veikti vairākos ielu posmos, kas radīs ievērojamus satiksmes ierobežojumus šajā pilsētas rajonā.

Ielu pārbūves projekts paredz atjaunot ceļa brauktuvi, kā arī sakārtot ielu pieslēgumus un iebrauktuves, optimizējot transporta kustību. Ir paredzēts pārbūvēt Cempu ielas rotācijas apli, izbūvēt gājēju ietvi un veloceliņu, kā arī ierīkot jaunu ielas apgaismojumu.

Iedzīvotājiem jārēķinās, ka Cempu un Paula Valdena ielas pārbūve radīs satiksmes ierobežojumus, paildzinot laiku, kāds nepieciešams nokļūšanai plānotajā galamērķī. Atsevišķos ielu posmos satiksme tiks regulēta ar luksoforiem, un, kur tas būs iespējams, satiksme tiks virzīta pa apvedceļiem. Būvdarbu veicējs nodrošinās piekļūšanu visiem īpašumiem, kā arī lokālu ierobežojumu gadījumā tiks veikta individuāla saskaņošana ar katru īpašnieku. Satiksmes dalībniekiem nepieciešams sekot līdzi ceļa zīmēm un būvnieku izliktajām norādēm.

Atbilstoši iepirkuma rezultātiem Cempu un Paula Valdena ielas pārbūves galvenais būvuzņēmējs ir SIA “Limbažu ceļi”. Pārbūves projekts tiks īstenots 2016. un 2017.gadā darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” specifiskā atbalsta mērķa “Palielināt privāto investīciju apjomu reģionos, veicot ieguldījumus uzņēmējdarbības attīstībai atbilstoši pašvaldību attīstības programmās noteiktajai teritoriju ekonomiskajai specializācijai un balstoties uz vietējo uzņēmēju vajadzībām” īstenošanas laikā.