Ziņas

Izklaide

Valmierā skanēs Raimonda Ozola jubilejas koncerts

Šodien plkst.19 Valmieras Kultūras centrā notiks Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) koncertmeistara un pirmās vijoles Raimonda Ozola jubilejas koncerts.

Kā aģentūru LETA informēja Valmieras Kultūras centra sabiedrisko attiecību vadītāja Līga Tarbuna, šogad mūzikas meistars svin savas radošās darbības 30.gadskārtu. Koncertā piedalīsies mūziķi, ar kuriem Raimonds Ozols savā muzikālajā darbībā tiekas visbiežāk – Raimonds Macats (taustiņi, mutes harmonijas un aranžējumi), Madars Kalniņš (piano un aranžējumi), Mārcis Auziņš (solo ģitāra), Norberts Skraucis (bass), Ainis Zavackis (sitamie instrumenti) un LNSO stīgu grupa.

Koncertā skanēs ne tikai populāra klasiskā mūzika jaunā apdarē un populārā mūzika klasiskā izpildījumā, bet arī mūzika no Raimonda Ozola jaunā albuma “Vīzijas”. Albumā apkopotas melodijas no pasaules kino un teātra zelta repertuāra, kas tiek aranžētas solo vijolei ar ritma grupu, mutes harmonikām un LNSO stīgu grupai, mūzika no franču, amerikāņu, krievu un latviešu kinofilmām ''latin'', ''jazz'' un ''jazz rock'' ritmos, kā arī populārās klasiskās mūzikas skaņdarbu apdares.

Raimonda Ozola muzikālās daiļrades ceļš ir saistīts ar dažādu stilu un žanru mūzikas jomām. Koncertmeistara darbs LNSO un debija kamermūzikā saistās ar klasiskās – akadēmiskās – mūzikas žanriem, bet blakus tam – mūsdienās populārais ''crossover'' (tulkojumā no angļu valodas – žanru krustceles), kas uzrunā daudz plašāku auditoriju, sniedzot iespēju klausīties klasisko mūziku mūsdienu aranžējumos.

Savas radošās darbības laikā Latvijas vijolnieks virtuozs ir sniedzis neskaitāmus koncertus kā LNSO solists un koncertmeistars. Viņš uz vienas skatuves uzstājies ar tādām pasaules mēroga klasiskās mūzikas zvaigznēm kā Mstislavs Rastropovičs, Mariss Jansons, Svetlana Bezrodnaja, Miša Maiskis, Tomoni Nošimoto u.c. 2007.gadā par sasniegumiem muzikālajā jomā Raimondam Ozolam tika piešķirts Latvijas Republikas Triju Zvaigžņu ordenis.

LETA