Ziņas

Kriminālziņas

Valmierā sieviete vadot automašīnu uzbrauc gājējai

Aizvadītajās dienās, laika posmā no 08.novembra līdz 11.novembrim, saņemta informācija par 215 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Pieņemts viens Valsts policijas lēmums par nošķiršanu. Reģistrēti 28 ceļu satiksmes negadījumi, kur trijos gadījumos trīs cietušas personas. Pie transportlīdzekļu stūres, alkoholisko dzērienu iespaidā, sēdušies 16 transportlīdzekļu vadītāji – divpadsmit automašīnas vadītāji, divi mopēdisti un divi velosipēdisti. Noformēti 269 administratīvā pārkāpuma protokoli ceļu satiksmes jomā, no kuriem 159 bija par atļautā ātruma pārsniegšanu.

Aizvadītajā nedēļas nogalē Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā reģistrēti 28 ceļu satiksmes negadījumā, no tiem trijos gadījumos trīs cietušas personas. Tāpat reģistrēti uzbraukumi meža dzīvniekiem, kopumā 12 ceļu satiksmes negadījumi, bet bez fiziski cietušām personām.

Piektdienas pēcpusdienā Valmierā, Linarda Laicena ielā sieviete, vadot automašīnu “VW”, uzbrauca gājējai, kura ielu šķērsoja pa gājēju pāreju. Ceļu satiksmes negadījumā vieglas traumas guva gājēja. Nogādāta medicīnas iestādē. Savukārt sestdien Varakļānu novadā kāda sieviete, vadot velosipēdu, krita un guva miesas bojājumus, bet Lēdurgas pagastā kāds vīrietis, vadot mopēdu, uzbrauca notekcaurulei, kā rezultātā krita un guva traumas.

Tāpat aizvadītajās dienās Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā reģistrētas vairākas zādzības. Priekuļu novadā konstatēts, ka, uzlaužot durvis, iekļūts īpašumā un nozagts televizors, bet Valmierā nozagts nepieslēgts kalnu tipa velosipēds. Savukārt Raunas novadā, izsitot logu, iekļūts kādā veikalā, kur nozagtas dažādas preces. Apstākļus un kopējos materiālos zaudējumus skaidro. Uzsākts kriminālprocess.

Aizvadītajās brīvdienās dzērumā pieķerti 12 auto vadītāji. No tiem astoņiem šoferīšiem izelpā konstatēts vairāk kā 1,5 promiles. Valmieras iecirkņa apkalpojamā teritorijā noķerti pieci šoferīši.

Limbažu novadā kāds šoferītis pie stūres sēdies pamatīgā reibumā. Vīrieša izelpā konstatēts 2,5 promiļu reibums, bet Alūksnē automašīnas “Volvo” šoferis ceļu satiksmē piedalījies 1,8 promiļu reibumā. Savukārt Valmierā kāds iedzīvotājs ziņoja, ka Valmierā, Krāsotāju ielā, nenoskaidrota persona, vadot automašīnu, ar savu braukšanas stilu apdraud satiksmes drošību un citus satiksmes dalībniekus. Izbraucot policijas norīkojumam, konstatēts, ka automašīnas vadītājs pamatīgā alkoholisko dzērienu ietekmē. Vīrietim izelpā konstatēja 2.03 promiles.

Vakar Burtnieku novadā, Vecates pagastā kāds vīrietis, vadot automašīnu, izraisīja ceļu satiksmes negadījumu. Vadītājs neizvēlējās drošu braukšanas ātrumu, kā rezultātā nobrauca no ceļa braucamās daļas, iebrauca grāvī un apgāzās. Pārbaudot vadītāju, tika konstatēts, ka vīrietis pie stūres sēdies pamatīgā alkohola reibumā, proti, 3,07 promiles.

Valsts policija atgādina, ka alkohols un jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšana ir divas nesavienojamas lietas, turklāt pieredze liecina, ka iereibis transportlīdzekļa vadītājs apdraud ne tikai pats savu veselību un dzīvību, bet arī rada draudus citiem ceļu satiksmes dalībniekiem.