Ziņas

Sports

Valmiera saņem valstī augstāko apbalvojumu sportā

Strādāts veiksmīgi. Valmieras domes priekšsēdētājs Jānis Baiks gandarīts par paveikto sporta jomā. Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

“Trīs Zvaigžņu balvu 2021” nominācijā “Gada sporta pašvaldība” līdzjutēju un ekspertu balsojumā ieguvusi Valmieras novada pašvaldība.

Latvijas sporta sabiedrības sasniegumu godināšanas ceremonijā “Trīs Zvaigžņu balva 2021”, kas norisinājās 8. janvārī Rīgā, Hanzas Peronā, 2020. gada uzvarētājs Madonas novada pašvaldība, balvas stafetes kociņu jeb simbolisku ķieģeļi zelta krāsā nododot Valmieras novada pašvaldībai, uzsvēra, ka balva paliek Vidzemē.

“Liels paldies Valmieras un novada iedzīvotājiem – tas ir mūsu visu kopdarbs! Esam radījuši iespējas visiem sportot gribētājiem īstenot savus sapņus – vai tas būtu uzvarēt pagalma čempionātā vai olimpiskajās spēlēs. Valmiera mīl sportu. Mēs priecājamies par katra sasniegumiem un esam labākie līdzjutēji neatkarīgi no tā, kāda mēroga sacensības tās ir. Visus, kuriem sports sirdī, aicinu sportot Valmierā!” saņemot balvu, pateicās Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Valmierā pērn pabeigts līdz šim vērienīgākais sporta infra­struktūras projekts – atjaunots Jāņa Daliņa stadions un uzcelta vieglatlētikas manēža. Latvijas pirmās olimpiskās medaļas ieguvēja Jāņa Daliņa vārdā nosauktais stadions ir nacionālas nozīmes sporta būve. Stadionā un jaunajā manēžā ir iespēja trenēties un sacensības organizēt 24 vieglatlētikas disciplīnās. Lielākais ieguvums vieglatlētiem ir iespēja pilnvērtīgi aizvadīt darbu arī ziemas sezonā, jo vieglatlētikas manēža sniedz iespēju trenēties gan skriešanas un lēkšanas, gan mešanas disciplīnu pārstāvjiem. Tur­klāt stadions un stadiona labiekārtotā teritorija ir brīvi pieejama ikvienam aktīvās atpūtas cienītājam.
“Pašvaldības uzdevums ir veidot un attīstīt infrastruktūru, kuru katrs var saukt par savu, lai tā būtu kvalitatīva un ērta gan olimpisko čempionu treniņiem un sacensībām, gan gatavojoties mačiem draugu lokā, gan izaicinot un uzvarot pašam sevi un ar sportu stiprinot veselību. Vienmēr meklējam jaunus veidus un īstenojam jaunas idejas, lai uzlabotu sporta piedāvājumu,” stāsta J.Baiks.

Nominācijai “Gada sporta paš­­valdība” bija izvirzīta Lie­pājas pašvaldība, Rīgas pašvaldība un Valmieras novada pašvaldība. Lai visi sportā iesaistītie varētu izteikt viedokli, balsošana norisinājās divās kārtās.

Pirmajā kārtā nominantus virzīja sporta nozares profesionāļi: 94 Latvijā atzītās sporta veidu federācijas; Saeimas Sporta apakškomisija; Izglītības un zinātnes ministrija; Latvijas Sporta federāciju padomes valde; Latvijas Olimpiskās komitejas valde; Latvijas Paralimpiskās komitejas valde; Latvijas Sporta izglītības iestāžu Direktoru padomes valde; Latvijas Pašvaldību savienības Sporta jautājumu apakškomisija; Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas vadība; Latvijas Ko­mandu sporta spēļu asociācijas valde; Latvijas sporta žurnālisti.

Izvirzot Valmieras novada paš­valdību nominācijā “Gada sporta pašvaldība”, Raimonds Gekišs, LTV sporta žurnālists, kā galvenos sasniegumus min: “Sporta infrastruktūras sakārtošana. J. Daliņa stadiona rekonstrukcija, nodrošinot Latvijā kvalitatīvākos apstākļus vieglatlētiem.” Savu­kārt Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristi­āns Rozenvalds uzsver: “Pabeigts stadions, sporta klase, pieaugošs pašvaldības atbalsts.”

Otrās kārtas balsojuma rezultātu veidoja līdzjutēju balsis (50%) triszvaignzubalva.lv mājaslapā, sporta organizāciju nominēto sportistu balsojums (25%) un sporta žurnālistu balsojums (25%).

“Trīs Zvaigžņu balva 2021” tika pasniegta 13 nominācijās: “Gada izrāviens sportā”, “Gada notikums sportā”, “Gada sporta federācija”, “Gada sporta komanda”, “Gada sporta komanda individuālajos sporta veidos”, “Gada sporta pašvaldība”, “Gada sportiste”, “Gada sportists”, “Gada treneris”, “Mūža ieguldījums sportā”, “Paralimpiskais sportists/-e”, “Sporta pedagogs/-ģe”, kā arī “Gada sportists tehniskajos sporta veidos”, kas šogad iekļauta pirmo reizi.