Ziņas

Sabiedrība

Valmierā sākta “Zelta rudens lapu” akcija

Līdz 8.novembrim Valmieras pilsētas pašvaldības Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvalde rīkos “Zelta rudens lapu” jeb lapu bezmaksas pieņemšanas akciju, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Melece.

Lapu, tāpat kā citu zaļo atkritumu, dedzināšana Valmierā ir aizliegta. Lapu degšanas rezultātā radušies dūmi rada ne tikai vietēja mēroga kaitējumu – piedūmojumu, smaku -, bet kaitē arī cilvēku veselībai. Degšanas ietekme ir globālā sasilšana un nokrišņu daudzuma samazinājums, kas rodas no oglekļa dioksīda un kvēpiem.

Lapu akciju, kurā iedzīvotāji piemājas dārzos sagrābto lapu maisus var aizvest un bez maksas nodot SIA “ZAAO” eko laukumos Dzelzceļa ielā 5 un Beātes ielā 47, Valmieras pilsētas pašvaldība izveidoja pirms daudziem gadiem. Akcijas uzdevums ir veicināt pilsētas sakopšanu un izsludināt zaļo atkritumu dedzināšanas aizliegumu. Par šī noteikuma neievērošanu ir paredzēta administratīvā atbildība.

Valmieras pilsētas pašvaldība rudens lapu savākšanas akcijas laikā ar 1,1 kubikmetra (m3) maisiem un to izvešanas apmaksu atbalsta mājsaimniecības, kuru iedzīvotāji kopj ielām piegulošās zaļās zonas, kur aug ozoli. Ar to, vai mājsaimniecības adrese ir iekļauta atbalstāmo adrešu sarakstā, iespējams iepazīties pašvaldības mājaslapā “www.valmiera.lv”, kā arī Valmieras pilsētas pašvaldības Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldē, zvanot pa tālruni 64207862. Maisu skaits netiks ierobežots. Par maisu izsniegšanu un savākšanu jāvienojas ar SIA “ZAAO”, sazinoties pa tālruni 29225862 vai rakstot e-pastu uz adresi “zaao@zaao.lv”.

Eko laukumā Dzelzceļa ielā 5 lapas un zaļos atkritumus pieņems darba dienās no plkst.9 līdz 13 un no plkst.14 līdz 18, sestdienās un svētdienās no plkst.11 līdz 16. Savukārt eko laukumā Beātes ielā 47 – darba dienās no plkst.9 līdz 18, sestdienās no plkst.10 līdz 16, svētdienās laukums būs slēgts.

Juridiskām personām zaļo atkritumu nodošana ir par maksu. Pakalpojums, kad SIA “ZAAO” atbrauc pakaļ maisos vai kaudzēs sakrautām lapām un zaļajiem atkritumiem uz uzņēmuma/organizācijas teritoriju, maksā 13,65 eiro/m3 (neskaitot PVN).