Ziņas

Sabiedrība

Valmierā sākta astoņu ietvju atjaunošana

Valmierā sākta astoņu gājēju ietvju posmu atjaunošana visos pilsētas rajonos, aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā.

Ietves tiks atjaunotas Rūpniecības ielas abās pusēs posmā pie Cēsu ielas, Brēžas ielas kreisajā pusē (gar kapiem) posmā no Rīgas ielas līdz Voldemāra Baloža ielai, Lucas ielas labajā pusē posmā no Tērbatas līdz Tirgus ielai, Beātes un Andreja Upīša ielas krustojumā, Jaunvāles ielas labajā pusē no Brenguļu ielas līdz tehnikumam, ietve no Zvirgzdu ielas gar Karātavu kalniņu (virzienā uz veikalu “Maxima”), galvenā gājēju ietve Atpūtas parkā (gar memoriālu no apaļās puķu dobes līdz kāpnēm uz Dīvaliņa ielu), kā arī Ausekļa ielas kreisajā pusē posmā starp Rīgas un Voldemāra Baloža ielu.

Ietvēm tiks klāts bruģakmens segums, atsevišķās vietās izmantojot bruģakmeni, kas demontēts no bijušā auto stāvlaukuma, kur šobrīd tiek būvēts peldbaseins. Rekonstruēto ietvju seguma garantijas laiks paredzēts pieci gadi.

Atbilstoši iepirkumam gājēju ietvju remontu Rūpniecības ielā, Jaunvāles ielā, kā arī galvenā celiņa Atpūtas parkā remontu veiks SIA “EGU Būve” par līgumsummu 28 704 eiro (bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN)). SIA “EGU Būve” atbilstoši iepirkumam veiks arī gājēju ietvju remontu Lucas ielā, Beātes un Andreja Upīša ielas krustojumā, kā arī celiņa no Zvirgzdu ielas gar Karātavu kalniņu remontu par līgumsummu 22 247 eiro (bez PVN). Gājēju ietvju remontu Ausekļa ielā un Brēžas ielā atbilstoši iepirkumam veiks SIA “Zemgales bruģieris” par līgumsummu 29 371 eiro (bez PVN). Plānots, ka darbi šajos objektos tiks pabeigti līdz jūnija beigām.

Šobrīd tiek izstrādāts projekts, un vasaras otrajā pusē plānots atjaunot ietvi Zvirgzdu ielā gar māju Rubenes ielā 34.