Ziņas

Sabiedrība

Valmierā sāksies pavasara sakopšanas mēnesis

Šodien Valmierā sāksies pavasara sakopšanas talku mēnesis, kas noslēgsies ar Lielo talku 23.aprīlī, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Ikviens ir aicināts pavasara sakopšanas mēnesi izmantot dzīvesvietu, darbavietu un tuvākās apkārtnes sakopšanai, prātā paturot šī gada Lielās talkas galveno motīvu – “Latvijai BŪT zaļai!”. Talkas mērķis ir “veikt talku” cilvēku domāšanā, ikdienas paradumos, cilvēku atbildības, apziņas un attieksmes mainīšanā pret vidi.

Jau par tradīciju ik pavasari ir kļuvusi Valmieras pilsētas pašvaldības organizētā zaru šķeldošanas akcija, kas šogad būs līdz 10.maijam. Iedzīvotāji, zvanot pa telefonu 64207120, rakstot e-pastu uz adresi “apc@valmiera.lv” vai vēršoties klātienē Valmieras pilsētas pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā, var pieteikt sava īpašuma adresi zaru šķeldošanas pakalpojumiem. Piedāvātais zaru šķeldošanas pakalpojums ir bez maksas. Zarus pašvaldība aicina novietot ērti piebraucamās vietās. Zaru šķeldošana notiks, līdz tiks izpildīti visi iedzīvotāju zaru šķeldošanas pakalpojuma pieteikumi.

Līdz 23.aprīlim paredzēta arī lielgabarīta atkritumu savākšanas akcija. Tās laikā Valmieras pilsētas administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarējušie iedzīvotāji, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, eko laukumos Beātes ielā 47 un Dzelzceļa ielā 5 varēs nodot lielgabarīta atkritumus. No 1.aprīļa eko laukumu darba laiks ir darba dienās no plkst.9 līdz 19, sestdienās un svētdienās – no plkst.10 līdz 19.

Lielgabarīta atkritumi ir mēbeles, matrači, paklāji, elektrotehnikas ierīces, metāllūžņi un citi lielāki sadzīves priekšmeti, ko izmēru dēļ nevar ievietot sadzīves atkritumu konteinerā. Lielgabarīta atkritumi nav nešķiroti sadzīves atkritumi, būvgruži un šīferis.

Rūpējoties par Latviju, pašvaldība aicina darīt visu, lai Valmiera kļūtu par zaļāko, tīrāko un patīkamāko dzīvesvidi ikvienam. Tādēļ tā aicina skolu kolektīvus iesaistīties pilsētas sakārtošanā. Skolu un klašu kolektīvus pašvaldība aicina pieteikties pa tālruni 26428611 vai e-pastu “inese.kokenberga@valmiera.lv”, lai precizētu talkas vietu un laiku, kā arī vienotos par maisu un cimdu piegādes nodrošināšanu.

Lielās talkas dienā – 23.aprīlī – ikvienu Valmieras pilsētas pašvaldība aicina apvienoties un doties pilsētā sakopt vai labiekārtot kādu sabiedrisku vietu. Talkošanas vietas iespējams pieteikt, rakstot e-pastu uz adresi “inese.kokenberga@valmiera.lv” vai arī zvanot pa telefonu 26428611. Piesakoties Valmieras pilsētas pašvaldība nodrošinās talciniekus ar Lielās talkas atkritumu maisiem. SIA “ZAAO” iepriekš saskaņotās un noteiktās talku vietās organizēs atkritumu izvešanu. Valmieras pilsētas pašvaldība aicina iedzīvotājus iesaistīties arī Gaujas abu krastu sakopšanas talkā zaļajās teritorijās abpus Dzelzs tiltam un Putriņu mežā.

Pagājušajā gadā Lielajā talkā piedalījās 50 iestādes, uzņēmumi, nevalstiskās organizācijas, ģimeņu, draugu un kaimiņu kopas.

Lielās talkas organizatori aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju, ja viņš iestājas par zaļu, veselīgu vidi un Latvijas valsti, piedalīties brīvprātīgajā tautas balsojumā “Zaļais referendums”. Plašāka informācija pieejama mājaslapā “www.talkas.lv”.