Ziņas

Izklaide

Valmierā sāksies Lieldienām veltīti pasākumi

Lieldienu laikā Valmierā norisināsies vairāki svētkiem veltīti pasākumi, kuros piedalīties aicināti bērni, ģimenes un ikviens interesents, aģentūru LETA informēja Valmieras Kultūras centra sabiedrisko attiecību vadītāja Līga Tarbuna.

Šodien no plkst.11 līdz 13 Sajūtu parkā notiks Lieldienu ieskaņas pasākums. Tajā kopā ar Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas audzēkņiem un vecākiem ikviens klātesošais varēs piedalīties rotaļās, olu krāsošanā, putnu būrīšu un kukaiņu māju gatavošanā, kā arī šūpoties šūpolēs un iesaistīties citās radošās aktivitātēs.

Piektdien, 3.aprīlī, no plkst.11 līdz 13 no draudzes nama Veides ielā 2 līdz Sv.Sīmaņa baznīcai notiks Valmieras kristīgo konfesiju kopīgs Jēzus Kristus Ciešanu Lielās piektdienas svinēšanas gājiens. Gājiens notiks pa Rīgas ielu, tādēļ tā laikā būs ierobežota transporta kustība. Transportlīdzekļu vadītājiem ieteicams pārvietoties pa Rīgas ielai paralēlajām ielām.

Sestdien, 4.aprīlī, plkst.18 Valmieras Kultūras centrā notiks Klusās sestdienas garīgās mūzikas koncerts. Koncertā piedalīsies Valmieras adventistu vīru kvartets un draugi – Elīna Gaile, Valmieras baptistu draudzes ansamblis un citi. Koncerts iecerēts kā muzikāls stāsts par Lieldienu notikumiem un to nozīmi. Klusā sestdiena ir viena no kristīgo svētku Lieldienu svinamām dienām. Koncerts ir paredzēts kā pārdomu brīdis par neikdienišķo, dzīves jēgu un mērķi – par būtiskāko. Koncerta mērķis ir īpaši uzrunāt cilvēkus, kuri nepieder reliģiskām organizācijām, sniedzot svarīgu vēsti vienkāršā un visiem saprotamā veidā – caur mūziku. Ieeja koncertā ir bez maksas, bet tā apmeklētājiem būs iespēja ziedot, atbalstot Valmieras daudzbērnu ģimenes.

Svētdien, 5.aprīlī, no plkst.12 līdz 14 laukumā pie Valmieras Kultūras centra norisināsies “Lieldienu jampadracis”. Pasākuma laikā būs apskatāmi šķirnes truši no Ingunas Valdmanes mājām “Mežiņi” Dikļu pagastā. Bērnus vizinās zirgi, ikviens tiks aicināts piedalīties lielformāta olu apgleznošanā, šūpoties lielajās šūpolēs un piedalīties citās aktivitātēs.

5.aprīlī plkst.19 Valmieras Kultūras centrā notiks Pavasara balle. Pasākumā ar koncertuzvedumu “Daiļās dejas” piedalīsies deju klubs “Evita” no Rīgas, savukārt pēc koncertuzveduma norisināsies balle kopā ar grupu “Kolibri”. Balles apmeklētājus priecēs jautras atrakcijas, sagatavoti arī dažādi pārsteigumi. “Balles deju klubs Valmiera” aicina apmeklētājus padomāt par ballei un pavasarim atbilstošu tērpu.

Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīze” kasēs un mājaslapā “www.bilesuparadize.lv”. 6.aprīlī plkst.13 Valmieras Kultūras centrā norisināsies Valmieras pilsētas un apkārtējo novadu mazo vokālistu konkurss “Cālis 2015”. Lai veicinātu pirmsskolas vecuma bērnu muzikālo spēju attīstību, Valmieras Kultūras centrs jau vairākus gadus organizē šādu konkursu, aicinot piedalīties Valmieras pilsētas un apkārtējo novadu mazos vokālistus līdz piecu gadu vecumam. Konkursā dalībnieki dziedās vienu dziesmu pēc brīvas izvēles. Dalībnieku sniegumu vērtēs žūrija, pievēršot uzmanību izvēlētā priekšnesuma sarežģītības pakāpei, mākslinieciskajai kvalitātei un dalībnieku vizuālajam tēlam. Veiksmīgākais vokālists iegūs galveno balvu “Cālis 2015”, savukārt piemiņas balvas saņems ikviens konkursa dalībnieks. Vecāki un pedagogi dalībniekus konkursam aicināti pieteikt līdz 30.martam, aizpildot pieteikuma anketu pašvaldības mājaslapā “www.valmiera.lv”.

Lai radītu svētku noskaņu pilsētā, Lieldienu laikā pilsētvidē tiks izvietots arī īpašs, Lieldienu tematikai atbilstošs noformējums.

LETA