Ziņas

Sabiedrība

Valmierā sāks Brīvības ielas atjaunošanu

No šodienas satiksmei tiks slēgta Brīvības iela, jo visas vasaras garumā posmā no Palejas ielas krustojuma līdz Pilātu un Jaunzemju ielas krustojumam notiks Brīvības ielas atjaunošanas darbi, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Kristīne Melece.

Darbu laikā tiks nodrošināta iedzīvotāju piekļūšana privātīpašumiem no šķērsielām. Tāpat gājēji varēs pārvietoties pa Brīvības ielas ietvi. Pārējo transportlīdzekļu kustībai ir izstrādāta apbraukšanas shēma. Remontdarbu laikā ir mainīts arī sabiedriskā transporta kustības maršruts.

Aizvadītajā gadā Brīvības ielā tika pabeigta maģistrālā ūdensvada un atsevišķā posmā arī kanalizācijas izbūve.

No šodienas Brīvības ielā tiks sākta lietus ūdens savākšanas un novadīšanas sistēmas izbūve, atrisinot virsūdens krāšanās problēmu Vienības un Brīvības ielas krustojumā pie veikala “Top” un Brīvības ielas galā – krustojumā ar Jaunzemju un Pilātu ielu -, labākai un drošākai satiksmes organizācijai tiks izbūvēts rotācijas aplis, kā arī visas ielas garumā izveidots brauktuves konstruktīvais – nesošais – pamats un ieklāts asfalta segums.

Darbu laikā notiks arī lietus ūdens kanalizācijas pašteces vada izbūve Palejas ielā posmā no Pīlādžu ielas līdz Brīvības ielai.

Atbilstoši atklātā konkursa rezultātiem darbus veiks SIA “Limbažu ceļi”. Plānoto darbu līgumsumma ir 1,1 miljons eiro.

LETA