Ziņas

Izklaide

Valmierā sākas Ziemas mūzikas festivāls

Valmierā no šodienas līdz 20.janvārim notiks Ziemas mūzikas festivāls, kura vadmotīvs šoreiz būs “Ar saknēm zemē un mūziku dvēselē”, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības pārstāve Zane Bulmeistare. Rīt plkst.13 festivāla laikā Valmieras 5.vidusskolā notiks muzikālā viktorīna, kur savā starpā sacentīsies vairāku mūzikas skolu audzēkņi. Savukārt 20.janvārī no plkst.11 līdz 20 koncertzālē “Valmiera” notiks koncertmaratons, kur deviņas stundas maratona dalībnieki dziedās, spēlēs klavieres, akardeonus, kokles un citus instrumentus.

Ziemas mūzikas festivāla laikā būs iespēja apmeklēt arī divas lekcijas. Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētā profesore Dace Medne pastāstīs, kāda nozīme mūzikas apguvei ir cilvēka attīstībā, mūzikai kā kopā būšanai. Savukārt Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas skolotāja Benita Zvīgule aicinās latviešu komponistus vairāk iepazīt no cita skatupunkta. Lekcija būs papildināta arī ar muzikālo materiālu.

19.janvārī no plkst.15 norisināsies pianista Venta Zilberta meistarklase, kurš topošajiem mūziķiem klātienē atklās, kā ar klavieru melnbaltajiem taustiņiem atainot kompozīciju un atrast savu skanējumu.

Savukārt festivāla noslēgumā, 20.janvārī plkst.10, koncertzālē “Valmiera” ar vīru kopu “Vilki” tiks godināta barikāžu atcere. Tam plkst.21 sekos grupas “Ducele” koncertu.

“Vadmotīvu “ar saknēm zemē un mūziku dvēselē” izvēlējāmies, jo festivālā skanēs latviešu mūzika. Saknes ir mūsu komponisti, saknes esam mēs paši savā Latvijā, savā Valmierā. Esam bagāti ar to, ka mūsu saknes stiepjas gan klasiskajā mūzikā, gan tautasdziesmu “dzīlēs”. Un īpašu noskaņu radīs arī tas, ka šogad festivāls notiks barikāžu atceres laikā. Mēs aicinām lepoties ar savām saknēm, aicinām mīlēt mūziku, baudīt un novērtēt to,” stāsta Valmieras Mūzikas skolas direktore Inese Sudraba, norādot, ka ikviens Ziemas mūzikas festivālā varēs atrast kaut ko savai gaumei atbilstošu.

Festivāla norišu apmeklējums ir bez maksas, taču vietu skaits ir ierobežots.