Ziņas

Sports

Valmierā sākas Latvijas IV Olimpiāde

Valmierā un tās sadarbības pašvaldībās šodien starts tiek dots Latvijas IV Olimpiādei.

Latvijas Olimpiādes atklāšanas ceremonija notiks plkst.21.15 Jāņa Daliņa stadionā, Valmierā.

Tiesa, sacensības Olimpiādē sāksies jau no rīta, kad plkst.8.30, kad Valmieras pagastā sāksies sacensības golfā. Tāpat šodien sportisti sacentīsies airēšanā, boksā, burāšanā, futbolā, golfā, handbolā, peldēšanā, riteņbraukšanā, smaiļošanā, tenisā, vieglatlētikā, pludmales un klasiskajā volejbolā, kā arī florbolā.

Latvijas Olimpiāde pulcēs sportistus, kuri godam aizstāvējuši savu pilsētu, pašvaldību un valsti dažāda mēroga sacensībās. Latvijas IV Olimpiādes programmā ir iekļauti 26 olimpiskie sporta veidi, no tiem Valmierā gaidāms badmintons, basketbols, bokss, futbols, handbols, šosejas riteņbraukšana, svarcelšana, triatlons, vieglatlētika, volejbols, pludmales volejbols un airēšanas slaloms. Tāpat Valmierā notiks sacensības Olimpiādē iekļautajā neolimpiskajā sporta veidā – orientēšanās sportā – un paraugdemonstrējumi šahā. Arī svinīgā Olimpiādes atklāšanas un noslēguma ceremonija norisināsies Valmierā.

Sacensības atsevišķos sporta veidos tiks organizētas Olimpiādes rīkotājpilsētas – Valmieras – sadarbības pašvaldībās. Cēsīs norisināsies cīņa, džudo, loka šaušana, paukošana, MTB riteņbraukšana, taekvondo, teniss, kā arī neolimpiskais sporta veids – florbols. Jūrmalā norisināsies airēšana, kas tiks organizēta Lielupē, bet Burtnieku novadā gaidāma burāšana, golfs, BMX riteņbraukšana un stenda šaušanas sacensības. Kocēnu novadā ikviens varēs vērot jātnieku sporta sacensības, bet Rūjienā – regbiju. Smaiļošana un kanoe notiks Limbažos, savukārt galda tenisa sacensības – Alojā. Rīgā Latvijas IV Olimpiādes laikā norisināsies sacensības peldēšanā un vingrošanas disciplīnās, bet sporta centrā “Kleisti” sacensības jātnieku sportā. Valkā gaidāmas ložu šaušanas sacensības.

Latvijas Olimpiāde ir valsts mēroga uz olimpiskiem principiem balstītas kompleksas sporta sacensības, kurās piedalās pašvaldību un republikas pilsētu komandas. Tās mērķis ir noteikt Latvijas labākos sportistus vasaras olimpiskajos sporta veidos.

Latvijas Olimpiāde notiek reizi četros gados. Pirmās divas Olimpiādes 2004. un 2008.gadā norisinājās Ventspilī, bet pirms četriem gadiem šīs sacensības notika Liepājā.