Ziņas

Sabiedrība

Valmierā sāk auto stāvlaukuma izbūvi un ielas posma pārbūvi Dīvaliņa ielā

Valmierā sākta Dīvaliņa ielas posma no Daliņa ielas līdz Dīvala kapiem pārbūve, kā arī jauna auto stāvlaukuma izbūve, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa. Darbi tiek veikti, lai Dīvaliņa ielas posmā sakārtotu satiksmes organizāciju, palielinot gājēju drošību un atvieglojot automašīnu novietošanu.

Pārbūves gaitā paredzēts atdalīt gājēju kustību no automašīnu plūsmas, izbūvējot jaunu apvienoto gājēju un velobraucēju celiņu Dīvaliņa ielas kreisajā malā. Velosipēdu kustība tiks organizēta vienvirziena velo plūsmās, izmantojot abu ielas pušu apvienotos gājēju un velobraucēju celiņus.

Tiks izbūvētas papildu autostāvvietas, ierobežojot automašīnu novietošanu meža malā. Pēc projekta realizēšanas teritorijā esošo objektu apmeklētājiem būs pieejamas 56 automašīnu stāvvietas, kā arī autobusu apstāšanās vieta pasažieru izkāpšanai.

Darbu veicēji vērš iedzīvotāju uzmanību uz to, ka būvdarbu zonā ir ierobežota automašīnu kustība un novietošana. Automašīnu novietošanai pieejams lielais stāvlaukums Dīvaliņa ielā, posmu līdz Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parkam, Vidzemes Olimpiskā centra SPA viesnīcai, Dīvala kapiem vai estrādei veicot kājām.

Būvdarbus paredzēts pabeigt trīs mēnešos. Atbilstoši iepirkuma rezultātiem darbus veic SIA “Asfaltbūve” par kopējo līgumsummu 225 225 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

Informācija par Valmieras pilsētā notiekošajiem ielu uzturēšanas un remontdarbiem pieejama Valmieras pilsētas pašvaldības mājaslapā, sadaļā “Ielu uzturēšana un remonts”.