Ziņas

Sports

Valmierā sacentīsies ugunsdzēsības sportā

Šodien un rīt Valmierā, J.Daliņa stadionā norisināsies Latvijas čempionāts ugunsdzēsības sportā, kurā piedalīsies spēcīgākās ugunsdzēsības sporta komandas no visas Latvijas, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Šaboha.

Latvijas čempionāta ugunsdzēsības sportā laikā šodien pieaugušo konkurencē par čempiona titulu cīnīsies 12 VUGD Kurzemes, Latgales, Zemgales, Vidzemes reģiona brigādes un Rīgas reģiona pārvaldes, kā arī Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas komandas, bet rīt spēkiem mērosies 13 jauniešu komandas no Rīgas, Alsungas, Kuldīgas, Alojas, Vērgales, Grobiņas.

Visu pieaugušo komandu dalībnieki ir VUGD amatpersonas vai darbinieki, kas ikdienā strādā par ugunsdzēsējiem glābējiem, inspektoriem, dispečerēm utt. 2016.gadā vīriešu komandu konkurencē godpilno pirmo vietu ieguva VUGD Kurzemes reģiona brigādes komanda.

Latvijas čempionātā medaļas tiks izcīnītas četrās ugunsdzēsības sporta disciplīnās – 100m šķēršļu joslas pārvarēšana, uzkāpšana ar āķkāpnēm mācību tornī, 4x100m ugunsdzēsības stafete un izvēršanās no motorsūkņa. Ugunsdzēsības sports apvieno vieglatlētikas un ugunsdzēsības elementus.

Pirmās oficiālās sacensības ugunsdzēsības sportā Latvijā notika jau 1937.gadā, bet Latvijas čempionāts ugunsdzēsības sportā Valmierā notiek jau kopš 2000.gada un tajā ik gadu starp VUGD struktūrvienībām norisinās sīva cīņa par medaļām.