Ziņas

Uzņēmējdarbība

Valmierā rīkos semināru mežsaimniecības kooperācijas popularizēšanai

Lai veicinātu mežsaimniecības kooperācijas attīstību, Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija (LLKA) iedzīvotājiem šodien plkst.9.30 Valmierā viesnīcā “Wolmar”, rīkos bezmaksas izglītojošu semināru “Mežsaimniecības kooperācija kā ilgtspējīga meža apsaimniekošana”, aģentūru LETA informēja asociācijas pārstāvji.

Seminārā ar prezentācijām par dažādām tēmām uzstāsies meža nozares organizāciju, LLKA un mežsaimniecības pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību pārstāvji, kā arī notiks diskusijas par līdzšinējo pieredzi.

Kā norādīja kooperatīva “L.V.Mežs” vadītāja vietniece Aiga Smiltāne, mežsaimniecības kooperācijas attīstība Latvijā ir tikai sākuma posmā, taču nākotnes plāni ir lieli.

“Latvijā vēl ir ļoti daudz meža īpašnieku, kuri, pievienojoties kooperatīviem, novērtētu ieguvumus no kvalitatīvi sniegtiem apsaimniekošanas pakalpojumiem un iespējas gūt lielākus ienākumus. Būtiski, ka semināros aicinām piedalīties ne tikai mežsaimniekus, īpaši gaidīti ir arī lauksaimnieki, kuriem pieder meža īpašums,” sacīja Smiltāne.

Plānots, ka seminārā Meža īpašnieku biedrības valdes priekšsēdētājs Arnis Muižnieks informēs par mežsaimniecības produkcijas ražošanu. LLKA valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons atskatīsies uz kooperatīvu attīstības sākumu, bet LLKA izpilddirektore Linda Uzkalne iepazīstinās ar normatīvajiem aktiem, kuri nosaka un regulē kooperatīvu darbību. Savukārt “L.V.Meža” valdes priekšsēdētājs Modris Kalvāns stāstīs par kooperatīva darbības pieredzi.

Semināri tiek organizēti sadarbībā ar Meža attīstības fondu.