Ziņas

Sabiedrība

Valmierā rīkos praktikumu romu bērniem un jauniešiem

Šodien plkst.13 Valmieras Resursu centrā notiks praktikums romu bērniem un jauniešiem “Izglītība un brīvprātīgā darba iespējas Latvijā un pasaulē”, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Maira Andžejevska.

Praktikuma būtība ir stiprināt romu pašapziņu un motivēt viņus mācīties tālāk un iegūt profesiju, rosināt jauniešus saskatīt izglītības piedāvātās iespējas un līdzināties līderiem. Praktikumu vadīs romu jaunieši Kaspars Arhipovs un Ruslans Miķelis, kuri ir ieguvuši izglītību un ir piemērs romu kopienai.

Arhipovs ir pedagoģijas bakalaurs un sabiedrības integrācijas biedrības “Alternativas” izpilddirektors, filmējies dokumentālajā filmā “Par visu manu dzīvi” (2003), savukārt Miķelis ir psiholoģijas students Latvijas Universitātē, ar plašu pieredzi brīvprātīgā darba veikšanā.

Aktivitāte notiek projekta “Integrācijas inkubators romu bērnu un jauniešu atbalstam” laikā.

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Projektu līdzfinansē Daugavpils pilsētas pašvaldība, Jelgavas pilsētas pašvaldība, Talsu novada pašvaldība un Valmieras pilsētas pašvaldība.

LETA