Ziņas

Sports

Valmiera rīkos ceturto Latvijas Olimpiādi

Ceturto Latvijas Olimpiādi, kurai jānorisinās 2016.gadā, rīkos Valmiera, tas trešdien paziņots Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ģenerālās asamblejas sesijas laikā.

Kā aģentūru LETA informēja LOK preses sekretārs Mārtiņš Mālmeisters, Valmiera bija vienīgais kandidāts, kas pretendēja uz sacensību rīkošanu, iegūstot vienbalsīgu Ģenerālās asamblejas dalībnieku atbalstu.

“Valmiera ir pilsēta ar bagātām un ilgstošām sporta tradīcijām, tā ir viena no sportiski aktīvākajām pilsētām Latvijā, kur vairāk nekā 25% jauniešu iesaistās dažādās sportiskās nodarbēs,” pēc tiesību iegūšanas izteicās Valmieras domes priekšsēdētāja vietnieks Ričards Gailums. “To veicinājusi pieejamā sporta infrastruktūra, līdzšinējais darbs un pašvaldības atbalsts sportam, kas ļāvis daudziem sportistiem sasniegt arī visaugstākās profesionālā sporta virsotnes, nesot Valmieras vārdu tālu pasaulē.

Vidzemnieki ir lepni par saviem olimpiešiem, kas dzīvojuši un trenējušies tepat, viņu panākumiem un izcīnītajām godalgām olimpiskajās spēlēs. Mūsu sportistu pasaules mēroga panākumi veido Valmierā īpašu sportisko auru un atmosfēru, ko vēlamies ļaut sajust sportistiem, kuri atbrauks uz Latvijas ceturto Olimpiādi,” saka Mālmeisters.

“Esmu pārliecināts, ka mūs nākamā gada vasarā sagaidīs ļoti aizraujošas un labi noorganizētas Olimpiādes sacensības Valmierā,” izteicās LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. “Valmieras pilsēta jau šobrīd ir apliecinājusi, ka profesionālā un kvalitatīvā līmenī spēj organizēt lielas nacionālas un starptautiskas nozīmes sacensības. Ģenerālmēģinājums būs jau šajā vasarā, kad Valmierā un Cēsīs notiks Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiāde,” uzsvēra LOK vadītājs.

Latvijas ceturtajā Olimpiādē tiks aizvadītas sacensības 26 olimpiskajos vasaras sporta veidos, savukārt kā izvēles sporta veidu, kas nav olimpisko sacensību programmā, pilsēta ir izvēlējusies iekļaut florbolu. Paredzēts, ka Olimpiādes sacensības Valmierā un citās Latvijas pilsētās notiks 2016.gadā no 1. līdz 3.jūlijam.

Latvijas Olimpiāde ir valsts mēroga uz olimpiskiem principiem balstītas kompleksas sporta sacensības, kurās piedalās novadu un republikas pilsētu komandas. Tās mērķis ir noteikt Latvijas labākos sportistus vasaras olimpiskajos sporta veidos.

Šīs sacensības notiek reizi četros gados. 2004.gadā un 2008.gadā Latvijas Olimpiāde notika Ventspilī, savukārt 2012.gadā – Liepājā.

Šogad no 3. līdz 5. jūlijam Valmierā un Cēsīs norisināsies Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiāde, kurā piedalīsies novadu un republikas nozīmes pilsētu komandas. Sacensību mērķis ir noteikt labākos Latvijas jaunos sportistus olimpiskajos sporta veidos. Vienlaikus sportisti sacentīsies par tiesībām pārstāvēt valsti Eiropas Jaunatnes olimpiādē, kas notiks Gruzijas pilsētā Tbilisi.

LETA