Ziņas

Kriminālziņas

Valmierā reģistrēts gadījums, kad divi jaunieši nespēja patstāvīgi pārvietoties

Aizvadītajās dienās, laika posmā no 1.marta līdz 4.martam, saņemta informācija par 166 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 31 ceļu satiksmes negadījumi, kur trijos no gadījumiem ir 5 cietušas personas. Pie transportlīdzekļu stūres, alkoholisko dzērienu iespaidā, sēdušies pieci automašīnu vadītāji. Noformēti 308 administratīvā pārkāpuma protokoli, no kuriem 102 bija par atļautā ātruma pārsniegšanu.

3.martā, naktī, Burtnieku novadā, Valmieras pagastā, tika iekļūts daudzstāvu mājas pagrabos un nozagtas dažādas mantas – velosipēds, makšķeres un zāles trimmeri. Policijā ir uzsākts kriminālprocess.

Valsts policija atgādina iedzīvotājiem rūpēties par sava īpašuma un mantu drošību, neatstāt tos bez uzraudzības, kā arī gādāt, lai tās nav brīvi pieejamas svešām personām.

3.martā pulksten 11:01, Cesvaines novadā, Cesvainē, Rīgas ielā, nenoskaidrota persona izsita loga rūti ēkai, kurā atrodas Cesvaines pašvaldības policija un Valsts policijas darbinieku kabineti. Policija skaidro notikuša apstākļus, uzsākts kriminālprocess.

Aizvadītajās brīvdienās, Valmierā reģistrēts gadījums, kad divi jaunieši (2005. un 2006. gadā dzimuši), nespēj patstāvīgi pārvietoties, ierodoties pašvaldības policijas darbiniekiem, tika izsaukta neatliekamā medicīniskā palīdzība un jaunieši nodoti mediķu rokās. Policija skaidro notikušā apstākļus un saindēšanās iemeslus.

2.martā pulksten 15:00, Alūksnes novadā, Ilzenes pagastā, autoceļa Ilzene – Līzespasts 5. kilometrā, 1990. gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu “VAZ”, neizvēlējās drošu , ceļa un meteoroloģiskajiem apstākļiem atbilstošu, braukšanas ātrumu, kā rezultātā, iebrauca ceļa pretējā braukšanas joslā, kur notika sadursme ar automašīnu “Opel”, kuru vadīja 1994.gada dzimis vīrietis. Ar dažādām traumām slimnīcā nogādāts “VAZ” automašīnas vadītājs un “Opel” automašīnas pasažieri (1991. un 1987. gadā dzimuši vīrieši). Policijā uzsākta administratīvā lietvedība.

Aizvadītajās dienās pie transportlīdzekļu stūres alkohola reibumā apturēti pieci automašīnu vadītāji.

2.martā pulksten 07:14, tika saņemts zvans no iedzīvotāja, par to, ka Valmierā, pa Rīgas ielu virzienā uz centru brauc nenoskaidrota persona ar automašīnu BMW, kura ar savu braukšanas stilu apdraud satiksmes drošību un citus satiksmes dalībniekus. Policija nekavējoties reaģēja un pulksten 07:24, “BMW” vadītāju apturēja Valmierā uz Vienības ielas. 1995.gadā dzimušais vīrietis automašīnu vadīja bez tiesībām un būdams 1,26 promiļu reibumā. Par šāda pārkāpuma izdarīšanu ir kriminālatbildība – par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību un ja vadītājs atrodas alkohola ietekmē, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem.

Savukārt 3.martā, Limbažu novadā, Umurgas pagastā, autoceļa Umurga – Stalbe 4. kilometrā, 1967.gadā dzimis vīrietis vadot automašīnu “Subaru” vilka automašīnu “VW”, kuru vadīja 1966.gadā dzimusi sieviete. Vīrietis transportlīdzekli vadīja būdams 2,15 promiļu reibumā.

Aicinām autovadītājus izturēties atbildīgi gan pret savu, gan apkārtējo drošību un nesēsties pie stūres pēc alkohola lietošanas, kā arī atturēt no šāda soļa speršanas savus draugus un tuviniekus.