Ziņas

Sabiedrība

Valmierā plānota vērienīga komunikāciju tīklu rekonstrukcija un paplašināšana

SIA “Valmieras ūdens” šogad ieplānojis plašus komunikāciju tīklu paplašināšanas un rekonstrukcijas darbus. Kopumā paredzēts pārbūvēt un izbūvēt no jauna vairāk nekā sešu kilometrus ūdensvada, kanalizācijas un siltumapgādes tīklu Valmieras pilsētā un Burtnieku novada Valmiermuižas teritorijā, aģentūrai LETA atklāja SIA “Valmieras ūdens” sabiedrisko attiecību speciāliste Ingrīda Kraukle.

Šogad tiks pārbūvēti ūdensapgādes tīkli gandrīz puskilometru garā posmā Voldemāra Baloža ielā, mazāki posmi Jumaras un Jāņa Enkmaņa ielās. Vēl uzņēmums attīstīs jaunus ūdensapgādes tīklus Dakstiņu, Ķieģeļu un Purva ielās. Tāpat arī turpinās paplašināšanos Valmiermuižas teritorijā, kur jaunus ūdensvada posmus izbūvēsim Iršuparka alejā, Rožu un Melderu ielās, tāpat arī detālplānojuma “Trijstūris” teritorijā un Burtnieku ielā.

“Daļu no minētajiem darbiem veiksim pašu spēkiem, bet pārējo nodrošināsim, piesaistot ārpakalpojumus iepirkuma procedūras ceļā,” atklāja SIA “Valmieras ūdens” Attīstības daļas vadītājs Nauris Kalniņš.

Vairāku ielu posmos kopā ar ūdensvada rekonstrukcijas un paplašināšanas darbiem ieplānota arī kanalizācijas tīklu pārbūve gandrīz 700 metru garumā.

Kā arī Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta “Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Valmieras aglomerācijā 3.kārta” apstiprināšanas gadījumā jaunu kanalizācijas tīklu izbūve divu kilometru garumā paredzēta Valmieras pilsētas, kā arī Burtnieku novada Valmiermuižas ciema teritorijās, kur līdz šim centralizēti kanalizācijas pakalpojumu nav bijuši pieejami. Būvdarbi paredzēti Jāņa Enkmaņa, Beātes, Jāņparka, Burtnieku, Semināra, Ūdens ielās un Ziedu gravā Valmierā, kā arī Valmieras pagasta Tālivalža un Burtnieku ielās.

Savukārt siltumtrases pārbūve 320 metru garumā paredzēta Voldemāra Baloža ielā, bet jauni tīkli tiks izbūvēti Mālu un Ķieģeļu ielās, kur paredzēta jauno daudzstāvu māju būvniecība. Vēl Vecpuišu parka teritorijā ieplānota divu siltumtrašu apkalpošanas kameru un tīklu pārbūve.