Ziņas

Sabiedrība

Valmiera pievienojas deinstitucionalizācijas projektam “Vidzeme Iekļauj”

Valmieras pilsētas pašvaldība 2016.gada nogalē lēmusi pievienoties deinstitucionalizācijas projekta “Vidzeme Iekļauj” partnerībai, aģentūru LETA informēja Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste Anita Āboliņa.

Līdz ar šo notikumu, sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi un ģimeniskai videi pietuvināti pakalpojumi turpmāk tiks plānoti visā Vidzemes plānošanas reģiona teritorijā. Ja Valmiera atteiktos no dalības projektā, finanšu līdzekļi, kas īpaši iezīmēti infrastruktūras objektu attīstīšanai republikas pilsētās, tiktu pārdalīti citām republikas pilsētām, un Vidzemes reģions būtu zaudējis ievērojamu daļu finansiālā atbalsta.

Ar Labklājības ministrijas atbalstu deinstitucionalizācijas projektu plānošanas reģioni un pašvaldības ievieš visā Latvijā.

Projekta laikā ar Eiropas Savienības fondu atbalstu pašvaldības varēs radīt plašu pakalpojumu klāstu, lai bērni ar funkcionāliem traucējumiem varētu saņemt sociālo aprūpi un rehabilitāciju savā pašvaldībā. Savukārt pieaugušie ar garīga rakstura traucējumiem atbilstoši savām iespējām un ar speciālistu atbalstu varēs izvēlēties uzsākt patstāvīgu dzīvi ārpus institūcijas. Tāpat tie, kas jau dzīvo pašvaldībā, varēs saņemt sev nepieciešamos sociālos pakalpojumus, kas līdz šim ir bijuši nepietiekoši. Tādējādi projekta laikā Latvijā notiks deinstitucionalizācija – dzīvei institucionālās aprūpes centros tiks radīta alternatīva, projekta mērķgrupām nodrošinot pilnvērtīgu dzīvi sabiedrībā.